M. K. Čiurlionio metų renginiai Druskininkuose prasidės elektroninės muzikos simfonija

Druskininkuose šeštadienį vykstančia elektroninės muzikos simfonija prasidės renginių ciklas, skirtas paminėti kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines.
Paroda „M. K. Čiurlionis. Svajonės apie Lietuvą“
Paroda „M. K. Čiurlionis. Svajonės apie Lietuvą“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

 „M. K. Čiurlionis – unikalus Lietuvos kultūros reiškinys, o šie metai yra puiki proga iš naujo jį pažinti, patirti jo kūrybą, pasauliui priminti šio kūrėjo vardą. Jis kūrė muziką dailėje, vaizdus garsuose. Džiaugiuosi, kad jubiliejinių metų renginių įvairovė tą puikiai perteikia ir labai skirtingus Lietuvos bei viso pasaulio žmones kviečia domėtis menu, skatina vaizduotės laisvę ir kūrybiškumą“, – Vyriausybės pranešime cituojamas ministras pirmininkas Gintautas Paluckas.

Per 2025–2026 metus numatoma įgyvendinti beveik 150 menininkui dedikuotų iniciatyvų.

„Tikiu, kad M. K. Čiurlionio metai mums atneš šiandien taip reikalingos šviesos ir pakvies panirti į jo darbuose slypinčią begalybę. Metų pradžios renginys ir gausybė kitų programos projektų į M. K. Čiurlionio darbus kviečia žvelgti iš skirtingų perspektyvų, juos išgyventi savaip ir įvairiomis formomis, kiekvienam atrasti savo raktą į beribius Čiurlionio pasaulius“, – teigia premjero patarėjas kultūros klausimais Matas Drukteinis.

Jubiliejinius M. K. Čiurlionio metus pradės elektroninės muzikos simfonijos „Didysis Čiurlys“ premjera, renginiu Druskininkai taip pat pažymės savo, kaip 2025-ųjų Lietuvos kultūros sostinės, metų pradžią.

Režisieriaus Aurimo Kamantausko kūrybinis sprendimas „Didysis Čiurlys“ apims visus pagrindinius M. K. Čiurlionio kūrybos elementus: jo kurtą muziką, parašytus laiškus ir pasakas bei nutapytus paveikslus.

„Didžiojo Čiurlio“ simfonijoje bus galima išvysti virtualius ir atgyjančius M. K. Čiurlionio paveikslus, iš kurių į žiūrovų auditoriją persikels lyno akrobatas, tikra avių kaimenė, skrendantys paukščiai ir „Karalių pasaką“ atkuriantis lazerių šou.

M. K. Čiurlionio muziką naujam gyvenimui prikels Roe Deers slapyvardžiu kuriantis druskininkietis Liudas Lazauskas.

Kiti M. K. Čiurlionio metų renginiai bus minimi ne tik visoje Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Japonijoje ir dar daugelyje šalies atstovybių užsienyje.

Renginiai vykdomi pagal praeitų metų liepą Vyriausybės patvirtintą veiklos planą.

„Sudarant planą norėta, kad M. K. Čiurlionio kūryba šiais jubiliejiniais metais pasiektų ne tik meno gurmanus, bet ir leistų menininko unikalumą patirti kiekvienam, o žinia apie vieną ryškiausių Lietuvos meno asmenybių pasiektų net ir nieko apie jį negirdėjusius žmones“, – rašoma pranešime.

M. K. Čiulionio  150-ųjų plane – parodos, koncertai, festivaliai, atminimo ženklai, menininko vardo suteikimas naujai gėlių rūšiai ir M. K. Čiurlionio kūriniai Tarptautinėje kosminėje stotyje. Laikinai menininko vardu pavadintas ir Vilniaus oro uostas.

Lietuvių dailininkas, kompozitorius, kultūros veikėjas M. K. Čiurlionis gimė 1875 metų rugsėjo 22 dieną Senojoje Varėnoje. Jis mirė 1911-ųjų balandžio 10-ąją netoli Varšuvos, palaidotas Rasų kapinėse Vilniuje.

M. K. Čiurlionis laikomas žinomiausiu šalies menininkas, sukūręs eilę tapybos, grafikos kūrinių. Jo muzikos palikimą sudaro simfoninė, chorinė ir fortepijoninė muzika, kūriniai styginių ansambliams ir vargonams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai