Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 12 21

M.Navickienė apie VVT streiką: rasti sprendimą yra darbdavio ir darbuotojo atsakomybė

Trečią savaitę tęsiantis „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) darbuotojų streikui, socialinės apsaugos ir darbo ministrė teigia, kad rasti kompromisinį sprendimą yra darbdavio ir darbuotojo atsakomybė. Pasak ministerijos vadovų, susitarimas yra pakankamai arti – šalims teliko susitarti, kas ir kiek turėtų sumokėti streikuojantiems darbuotojams.
Monika Navickienė
Monika Navickienė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Atsakomybė yra darbdavio ir darbuotojo rasti tą sprendimą. Derybos nesieina lengvai, norėtume, kad būtų paprasčiau, bet tikiu, kad tunelio gale yra šviesa“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Monika Navickienė.

Viceministras Vytautas Šilinskas teigė, kad per pastarąsias dvi savaites abi šalys pasiekė daugiau nei per pastaruosius dvejus metus siekiant susitarimo.

„Beveik visi punktai sutarti, likę niuansai dėl kolektyvinės sutarties, likęs vienintelis klausimas, ar žiūri šalys į praeitį, ar ne, ar turėtų darbdavys sumokėti ir kiek streikuojantiems darbuotojams. Šitas klausimas likęs, šalys derasi dėl jo ir mes neturėtume komentuoti, nes pozicijos skiriasi“, – spaudos konferencijoje sakė V.Šilinskas.

Pasak jo, savivaldybė pati turi įvertinti lėšas ir kokias turi galimybes mokėti ar nemokėti streikuojantiems darbuotojams.

„Vyksta derybos, intensyviai, (...) susitarimo abi pusės siekia ir jis yra pakankamai arti. Ar tą paskutinį žingsnį pavyks peržengti, prognozuoti sunku“, – sakė viceminstras.

Pasak jo, derybų diskusijoje vienas iš variantų svarstomas, kad įmonė profsąjungai kas mėnesį mokėtų tam tikrą mokestį, jei pasirašys sutartį.

„Galėtų būti pervedama avansu už visus metus ir profesinė sąjunga tuomet gali darbuotojams išmokėti iš savo lėšų tiems, kurie streikavo, kurie siekė kolektyvinės sutarties ir pasiekė, bet čia tik vienas iš galimų variantų, kurie diskutuojami tarp šalių“, – sakė V.Šilinskas.

VVT profsąjunga dėl geresnių darbo sąlygų protestuoja daugiau nei dvi savaites, siekdama su įmone sudaryti kolektyvine sutartį.

Bendrovė skaičiuoja, kad viena streiko diena jai kainuoja apie 150 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai