„Norėčiau raginti ir tikėtis, kad visgi nepasiskiepijusių darbuotojų skaičius darbovietėse mažės ir šita priemonė taip pat šiek tiek įtakos tą sprendimą, kad žmonės geriau nemokamai pasiskiepytų, negu leistų savo uždirbamus pinigus testavimui, kurio nereikėtų, jeigu žmogus priimtų sprendimą vakcinuotis“, – Žinių radijui trečiadienį sakė Monika Navickienė.
Pasak jos, skiepai yra tinkamiausias kelias užtikrinti saugumą ir jeigu žmonės, norėdami likti darbo rinkoje, nesirenka šio kelio ne dėl medicininių priežasčių, „vadinasi jie savo pasirinkimu prisiima šitą kaip ir pareigą mokėti už tai, kad ta aplinka tiek darbovietėje būtų saugesnė“.
Ji skeptiškai vertina galimybę nemokėti nedarbo išmokų nepasiskiepijusiems asmenims, jeigu toks pasiūlymas būtų pateiktas.
„Matyčiau apsunkinimų tokios priemonės įgyvendinime, nes visgi tai yra draudiminis aspektas ir tam tikri teisėti lūkesčiai, kurie yra žmonių, nes jie turi turi stažus, sumokėtus mokesčius už tam tikras draudimo sritis (...) Bet kuriuo atveju, jeigu darbdavių pasiūlymas bus, tai mes Vyriausybėje ar atskirose ministerijose visada apsvarstome visus pasiūlymus“, – kalbėjo M.Navickienė.
BNS primena, kad nuo trečiadienio galimybių pasui gauti nebetiks antigeno testas – galios tik PGR, o nevakcinuoti ir nepersirgę darbuotojai turės tikrintis savo lėšomis. Taip pat įsigalioja reikalavimas pradinukams mokyklose dėvėti kaukes.
Vyriausybės sprendimu nuo gruodžio 1 dienos keičiasi reikalavimai norintiems gauti galimybių pasą: nebegalios neigiamas antigeno testo rezultatas, reikės neigiamo PGR tyrimo atsakymo, kuris galios 72 val. nuo ėminio paėmimo momento.
Kaip ir iki šiol, galimybių pasą galės gauti pagal pilną schemą nuo koronaviruso pasiskiepiję žmonės bei persirgę COVID-19 liga.
Privalomai testuotis turintiems asmenims bei kitiems asmenims galimybių pasas bus išduodamas tik atlikus mokamą PGR tyrimą. Nemokamai šį tyrimą galės atlikti nėščiosios ir turintys medicininių kontraindikacijų skiepui.