„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2022 09 14

M.Šešelgytė įvertino Europos Komisijos pirmininkės kalbą: kas buvo svarbiausia?

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį metiniame pranešime pabrėžė, kad Europos Sąjungos sankcijų paketai, priimti dėl Rusijos invazijos į Ukrainą, išliks, ir sakė, kad europiečiai privalo išlaikyti savo ryžtą Maskvos atžvilgiu. Ji taip pat paskelbė, kad ES pradeda visapusišką elektros energijos rinkos reformą bei pagyrė Baltijos šalis. Svarbiausius Europos Komisijos pirmininkės kalbos akcentus portalo 15min video laidoje „15/15“ aptarė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorė, profesorė Margarita Šešelgytė.
Margarita Šešelgytė
Margarita Šešelgytė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Koks jus pirmas įspūdis šios kalbos, jos tono?

– Toks, sakyčiau, susikaupęs ir atspindi tai, kas vyksta Europoje šiandien: tai yra karas, tai nėra linksma situacija. Karas perėjo per visas kalbos dalis, nesvarbu, apie ką Ursula von der Leyen kalbėtų: ar kalbėtų apie jaunimą, ar kalbėtų apie energetiką, ar apie klimato kaitą.

Mes matome, kad karas palietė visas Europos gyvenimo sritis, ir tai puikiai atsispindėjo kalboje, kuri, sakyčiau, buvo sutelkta į tai, kas vyksta šiuo metu, į tą multidimensinį karą Europoje, kuris apima tiek energetiką, tiek saugumo, tiek kitas sritis.

Ką dar išgirdome iš kalbos – daroma daug žingsnių transformuoti Europą, bet dabar jau su tam tikru konkrečiu užtaisu reaguojant į karą, bandant atsiriboti nuo Rusijos, bandant kovoti už demokratiją. Ir vėl tai eina per įvairiausias Europos Sąjungos gyvenimo sritis.

Nuotr. iš U.von der Leyen „Twitter“/Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen
Nuotr. iš U.von der Leyen „Twitter“/Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen

– Baltijos šalys buvo paminėtos kartu su Sakartvelu, Moldova, Lenkija, su žurnaliste Ana Politkovskaja ir Baltarusijos opozicija. Buvo paminėtos tame kontekste, kad mes ne pirmus metus sakome, jog atsargiai, žiūrėkite, V.Putinas gali nenurimti. Ar tai pirmas kartas, kada senieji Vakarai mus vadina ne paranojikais, o tais, kurie buvo teisūs?

Iš tiesų toks jausmas, kad anksčiau mus dažnai išklausydavo, bet toliau išklausymo žingsnių mes nematydavom, tiesiog sakydavo – galbūt jiems tai yra aktualu, bet tikrai čia visai Europai nėra tokios svarbos klausimas.

Tai Baltijos šalys buvo paminėtos net du kartus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“