„Atsigulėme į palatą su sūnumi, o ten buvo viena moteris (jos vaikas buvo reanimacijoje). Ją ankstų rytą perkėlė į kitą palatą. Dar nusistebėjau, kodėl... Atsakymas tuoj pat... Atveža į palatą keturių mėnesių mergytę, apie 4 mėnesių, paguldo ją ir palieka, – viešai pasakoja Simona. – Mergytė iš pradžių rami, bet paskui pradeda zirzti. Po zirzimo seka rėkimas. Aš kišu „tutį“ mažylei, laikydama vienoje rankoje sūnų ir maitindama, prispausdama buteliuką savo smakru. O kaip kitaip, turiu nuraminti ir mergaitę, nes ja niekas nesirūpina.“
Aš kišu „tutį“ mažylei, laikydama vienoje rankoje sūnų ir maitindama, prispausdama buteliuką savo smakru. O kaip kitaip, turiu nuraminti ir mergaitę, nes ja niekas nesirūpina.
Simona pasakojo, kad galiausiai ji pakvietė medicinos seserį, ši atėjusi neva pasakė, kad vaikas neturi tėvų, apsisuko ir išėjo, o mergytė ir toliau rėkė. Priėjusi prie medikės mama susirūpinusi dar kartą paklausė, galbūt mažylė yra alkana, tačiau medikė, anot jos, teatsakė „taip, turbūt“ ir, apsisukusi, trenkė durimis ir negrįžo.
Pagalbos sujaudinta moteris kreipėsi į kitą slaugytoją, o ši tiesiai šviesiai rėžė, jog jos neprivalo būti „prisigulusios“.
„O kaipgi aš su sūnumi? Nejaugi turiu leisti šaukti mažylei iki springimo? Ir kodėl turiu prižiūrėti svetimą vaiką, kai jos kavutę geria savo kambarėlyje? Žmonės, kas darosi? Prašau, pakelkite visi, lai pamato, kas vyksta“, – sujaudinta rašo Simona.
Situaciją vadina muilo burbulu
Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausioji gydytoja Klaudija Bobianskienė sakė, jog šią situaciją gali pavadinti „muilo burbulu“. Ji teigė, kad mergytė ligoninėje yra jau savaitę, medikės ja rūpinasi, jei prireikia, naktį su visa lovele atsiveža į budėjimo postą. Mergytė dažniausiai būna palatoje, kurios siena ribojasi su gydytoju budėjimo postu, tad medikės nuolat lanko mažylę, skiria jai dėmesio ir rūpinasi.
Esą vaikelis su mama skyriuje nebuvo nė poros valandų, o rytas yra aktyvus metas, kai vyksta medikų darbų aptarimas.
Tame pačiame skyriuje šiuo metu guli 33 vaikučiai, iš kurių 22 yra iki trejų metų ir yra prižiūrimi mamų.
„9 vaikučiai buvo be mamyčių, jų tarpe yra ir didelių vaikų, 10–15 metų. Personalo buvo, kaip visada, skyriuje: keturios med. seserys, sesuo šeimininkė, vyr. sesuo ir dvi valytojos, plius keturi gydytojai, apie kokią nepriežiūrą gali būti kalba? – kalbėjo vyr. gydytoja. – Vaikelis iš kūdikių namų nebuvo paliktas vienas palatoje, šalia gulėjo mamytė su keturių mėnesių sūneliu. Mamai tiesiog reikėjo ištiesti ranką ir pakalbint gulintį vaikelį. Kūdikių namų vaikui dėmesio būtų užtekę.“
Mamai tiesiog reikėjo ištiesti ranką ir pakalbint gulintį vaikelį. Kūdikių namų vaikui dėmesio būtų užtekę, – sakė K.Bobianskienė.
Pasak K.Bobianskienės, mažylė, kaip matyti iš nuotraukos, yra švariausioje lovelėje, gražiai aprengta, pakeistomis sauskelnėmis, nematyti atpylimo ženklų ar dėmių.
„Ir sveiki vaikai, ir su mamom vaikai verkia. Ar ligoninė ta vieta, kur vaikui teigiamos emocijos? Tikrai ne. Atėjo sesutė, padavė čiulptuką, apklostė, pavertė, mama vėl pasišaukė, kad jis alkanas, ir ši išėjo atnešti mišinuko. Kalbėjau su mama ir kaip vyr. gydytoja atsiprašiau už incidentą, tik nežinau už kokį. Kaip žmogus pasakiau, sakykime, kad aš ne vyr. gydytoja, ne darbuotoja, o paprasta moteris, mama ir močiutė, ką aš daryčiau jūsų vietoje – ne „Facebook“ rašyčiau, o pakalbinčiau mažylę“, – situaciją komentavo vyriausioji gydytoja, negailėjusi pagyrų vienam tėčiui, kuris neseniai su savo vaikeliu gulėjo ligoninėje ir palatoje buvo ta pati mažylė.
„Tėtis ją prižiūrėjo, kaip savą, jai buvo šventė, gavo tiek daug meilės ir žaislų pripirko“, – gyrė vyriškį K.Bobianskienė.
Informacijos apie šį įvykį sulaukė Klaipėdos vaikų teisių apsaugos skyrius, šią situaciją vadinantis beprecedente. Skyrius ketina kreiptis į ligoninę ir prašyti paaiškinimų dėl medikų poelgio.