Apie radinį sužinojo Marijampolės kraštotyros muziejaus darbuotojai, kurie apie jį nedelsdami informavo Lietuvos ypatingąjį archyvą.
Archyvui perduotas indas su dokumentais buvo nugabentas patyrusiems Lietuvos centrinio valstybės archyvo restauratoriams. Rastame stikliniame inde buvo penki virvele perrišti ritiniai dokumentų.
Restauratoriams iš indo ištraukus ritinius paaiškėjo, kad jie yra labai prastos būklės, labai šlapi ir purvini, aplipę žemėmis, nuo jų sklido stiprus pelėsių kvapas. Ritinių pakraščiai sutrūniję ir stipriai pažeisti drėgmės.
Kadangi rastų dokumentų fizinė būklė labai bloga, restauratoriai net nebandė ritinių išvynioti, todėl nustatyti, kokie tiksliai dokumentai yra sudėti inde, nepavyko.
Atliekant pirminę vieno dokumentų ritinio, kuris buvo išvyniotas radimo metu, apžiūrą, nustatyta, kad jame yra nacistinės Vokietijos okupacinės administracijos Lietuvoje įstaigų 1942–1944 m. veiklos dokumentai.
Kas paslėpė indą su dokumentais, kas yra dokumentų sudarytojas ir apie ką yra paslėpti dokumentai nustatyti kol kas nepavyko. Tikimasi, kad daugiau paslapčių išaiškės restauravus dokumentus.
Rasti dokumentai bus restauruojami Lietuvos centriniame valstybės archyve, o juos restauravus ir nustačius dokumentų sudarytojus, bus saugomi tokio pobūdžio dokumentus saugančiame valstybės archyve.
Vos prieš pusmetį, 2016 m. rugsėjo mėn. Marijampolėje taip pat buvo rastas panašus „lobis“. Tada ūkininkas Rimtautas Šaukščius ardamas lauką Balsupių kaime Marijampolės rajone rado bidoną, pilną Lietuvos partizanų Tauro apygardos dokumentų. Tai didžiausias vienoje vietoje rastas Lietuvos partizanų dokumentų archyvas per paskutinius du dešimtmečius.