2015 06 08

Mažiausiai Europoje uždirbantys pareigūnai: politikai vengia teisėsaugos modernizavimo

Seimūnų elgesys ir svarstymų atidėliojimas verčia sunerimti mažiausiai Europoje uždirbančius statutinius pareigūnus. Pastarieji įspėja, kad taip tęstis nebegali: Vidaus tarnybos statutas turi būti priimtas dar šioje sesijoje, o įgyvendinimas be atidėliojimų numatytas jau nuo 2016 m.
Policija
Policija / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Remiantis statitistiniais duomenimis, vidutinis pradedančio policijos pareigūno darbo užmokestis Lietuvoje siekia vos 370 eurų, kaimynai latviai ir lenkai uždirba iki 550 eurų, o estai iki 950 eurų atskaičius mokesčius. Švedijos, Suomijos, Danijos pareigūnams už tarnybą atlyginama daugiau nei septynis kartus didesniu atlygiu – 2680 eurų atskaičius mokesčius.

Mažiausią atlygį gaunantiems pareigūnams kelia nerimą, kad daugiau nei šešerius metus 20 tūkst. Lietuvos pareigūnų laikomi politinių interesų įkaitais, o pokyčiai teisėsaugoje stringa. Pareigūnus atstovaujančios profesinės sąjungos viliasi, kad Vidaus tarnybos statutas, kaip ir buvo planuojama, bus priimtas dar šioje Seimo sesijoje. Kitu atveju bus imtasi aktyvių protesto veiksmų.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad pareigūnai ir visuomenė, kurios saugumą pastarieji turi užtikrinti, laukti nebegali – atėjo laikas ryžtingiems sprendimams. Būtina priimti statutą ir jo įgyvendinimui skirti reikiamą finansavimą tam, kad tarnybos gebėtų modernizuoti sistemą ir pradėtų artėti prie Europos valstybių darbo užmokesčio vidurkio“, – teigia Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimir Banel.

NPPSS grafikas/Pareigūnų darbo užmokestis
NPPSS grafikas/Pareigūnų darbo užmokestis

Gegužės 11-ąją statutas po ilgų diskusijų pasiekė Seimą, praėjusią savaitę įstatymas buvo įtrauktas į birželio 9 d. darbotvarkę, tačiau netrukus, Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės pavedimu, iš jos pašalintas.

Po tokių veiksmų NPPSS kartu su Darbo partijos, Partijos Tvarka ir teisingumas, Lenkų Rinkimų akcijos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir mišrios frakcijos seniūnais aptarė esamą situaciją, sutarė dėl statuto svarstymo registravimo jau šią savaitę ir priėmimo tik su reikiamu finansavimu bei viso paketo įsigaliojimu nuo 2016 m.

Vidaus tarnybos statutas teisėsaugai atvertų naujas duris: būtų užtikrinta galimybė motyvuoti darbuotojus, sukurti palankias tarnybos sąlygas, tobulinti žmogiškųjų išteklių valdymą, didinti iniciatyvių ir sąžiningų pareigūnų motyvaciją, skiepyti lojalumą valstybei, reikalauti atsakomybės ir atskaitomybės už tarnybos rezultatus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai