Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 08 01

Mažinant afrikinio kiaulių maro plitimą – papildomos prevencinės priemonės

Dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės Aplinkos ministerija skubos tvarka buvo rekomendavusi įvairiems medžiotojų būreliams 10 km spinduliu nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos intensyviau medžioti šernus, o medžiojant griežtai laikytis nustatytų veterinarinių reikalavimų (šernus doroti tik šernų apdorojimo aikštelėse, o visas antrinės liekanas utilizuoti specialiuose šuliniuose), rašoma pranešime spaudai.
Kiaulė
Kiaulė / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – ŽŪM) ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) prašymą, aplinkos viceministras Linas Jonauskas pavedė Aplinkos ministerijos pavaldžioms institucijoms kas savaitę teikti VMVT sumedžiotų šernų skaičių kontroliuojamose teritorijose ir kreiptis į medžiotojus, kad suintensyvintų šernų medžioklę pasienio su Baltarusijos Respublika rajonuose.

„Privalome skubiai reaguoti ir imtis visų prevencijos priemonių, siekiant užkirsti kelią greitai plintančiam afrikiniam kiaulių marui, nes tai yra grėsmė tiek kiaulininkystei, tiek Lietuvos ekonomikai“, – sakė L. Jonauskas.

Aplinkos ministerija prašo medžiotojų ir visų gamtos mylėtojų bei miško lankytojų atkreipti dėmesį į šernų sveikatos būklę, o pastebėjus bent menkiausius užkrečiamosios ligos požymius nedelsiant pranešti regionų aplinkos apsaugos departamentams ir VMVT. Kadangi gydymo nuo maro nėra, sergantys šernai turi būti sunaikinti. Pastebėjus nugaišusį šerną, apie tai taip pat būtina skubiai pranešti aplinkosaugininkams ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos