Kaip BNS informavo bendrovės Medicininių atliekų tvarkymo baro plėtros direktorė Rima Lesnikauskienė, įrenginys jau atvežtas į Vilnių, tačiau kol kas neatvykę jį paleisti turintys specialistai. Planuojama, kad jis galėtų pradėti veikti ketvirtadienį.
Sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis BNS yra sakęs, kad jei naujas įrenginys būtų paleistas, kaip planuota, praėjusios savaitės pabaigoje, šalyje besikaupiančias medicinos atliekas pavyktų sunaikinti per 20 ar 25 dienas. Šiuo įrenginiu apdorotas atliekas būtų galima šalinti sąvartynuose.
Anksčiau sukauptas ir nuolat naujas atsirandančias pavojingas medicinos atliekas nuo birželio 10 dienos Vilniuje degina bendrovė „Senovė“, dalis jų išvežama į Vokietiją. Naujas įrenginys jų naikinimą turėtų paspartinti, o tai leistų šalyje panaikinti ekstremalią padėtį.
Ekstremali padėtis Lietuvoje paskelbta birželio 8-ąją, šalyje susikaupus pavojingam medicinos atliekų kiekiui. Atliekos pradėjo kauptis gegužės 17-ąją Šiauliuose, nutraukus vienintelio Lietuvoje medicinos atliekas tuomet deginusio įrenginio veiklą.
Įrenginys Šiauliuose sustabdytas kilus konfliktui tarp jį užsakiusios statyti Ūkio ministerijos valdomos „Toksikos“ ir rangovų „Hafner Srl“ bei „Senovė“.
Šiuo metu bendrovių nesutarimus dėl galimai ne pagal reikalavimus bendrovių „Hafner Srl“ bei „Senovė“ pastatytos gamyklos sprendžia ginčų komisija, tačiau neaišku, kiek šis procesas gali užtrukti.
Bendrovė „Toksika“ dėl galimų nusikalstamų veikų statant pavojingų atliekų deginimo įrenginį Šiauliuose kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, ši skundą persiuntė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai.