Viename prorusiškų pažiūrų neslepiančios veikėjos profilyje „Facebook“ socialiniame tinkle, be kitų melagienų, buvo publikuota G.Nausėdos nuotrauka su prierašu „Kanados pilietis“ – taip užsiminta, kad Lietuvos prezidentas iš tiesų neva turi kitos šalies pilietybę.
Vėliau komentaruose profilio savininkė teigė, kad tai neva yra „tikra ir patvirtinta informacija“.
Melagiena netruko sulaukti aršių komentatorių reakcijų ir daugiau nei pusės šimto pasidalijimų.
Komentatoriai tvirtino, neva dėl to prezidentas elgiasi „neadekvačiai Lietuvos atžvilgiu“, kad „jis yra pasiruošęs sprukti“.
Pasitaikė ir beveik atvirų grasinimų – vienas interneto vartotojas teigė, kad G.Nausėdos „ateitis kaip Smetonos. Smetona Detroite buvo sudegintas su jo namu“, kad jis nepabėgs, nes „pasaulis per mažas ir fašistai bus medžiojami visur“, o šiems teiginiams pritariantis kitas internautas net kėlė klausimą „ar kas išdrįs tą padaryti?“.
Prieštarautų Konstitucijai ir sveikam protui
78 Konstitucijos straipsnis numato, kad Respublikos Prezidentu gali būti renkamas Lietuvos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus gyvenęs Lietuvoje, jeigu jam iki rinkimų dienos yra suėję ne mažiau kaip keturiasdešimt metų ir jeigu jis gali būti renkamas Seimo nariu.
Prezidento prezidento patarėjas Tomas Beržinskas, 15min atsiųstame komentare atmetė gandus apie tariamai G.Nausėdos turimą Kanados pilietybę.
„Teiginys, neva Prezidentas G. Nausėda turi ar kada nors turėjo Kanados pilietybę, yra pramanas ir melas“, – reagavo valstybės vadovo patarėjas.
Jo teigimu, ši melagiena nebus laikoma informaciniu išpuoliu.
„Nevertiname to kaip informacinės atakos prieš Prezidento instituciją ar patį Prezidentą, nes vargu ar tokia absoliučia nesąmone gali patikėti bent vienas sveiko proto žmogus“, – komentavo T.Beržinskas.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia