Pirmadienį šios tarybos atstovai surengė piketą prie Kultūros ministerijos.
Tuo metu, BNS kalbintas kultūros ministras Jonas Jučas stebėjosi, kad tokios iniciatyvos yra vykdomos dabar: „Matyt, kadangi šiuo momentu prieš rinkimus, tai visokių tokių prašymų bus, bet nei mes atėmėm (Menininkų rūmus – BNS), nei mes grąžinsim“.
J.Jučas pirmadienį sakė, kad sprendimus dėl Menininkų rūmų priėmė ne jis: „Čia problema labai sena ir sprendimai yra ne mano“.
Kaip teigiama Nacionalinės vartotojų konfederacijos išplatintame pranešime, Vilniaus rotušė, remiantis valdžios sprendimais, turėtų priklausyti menininkų bendruomenei.
Tarybos teigimu, steigiant Prezidentūrą, Lietuvos menininkų rūmai buvo perkelti į Vilniaus rotušę. Vėliau Kultūros ministerija Rotušę, tuo pačiu ir Lietuvos menininkų rūmus, perleido Vilniaus savivaldybei, kuri 2001 metų lapkritį biudžetinę įstaigą „Menininkų rūmai“ likvidavo.
2005 metų liepą Konstitucinis Teismas (KT) priėmė nutarimą, aiškinantį, kad Lietuvos menininkų rūmai savivaldybės nuosavybėn buvo perduoti neteisėtai. Remdamasis šiuo nutarimu, Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą „Dėl biudžetinės įstaigos „Lietuvos menininkų rūmai“ likvidavimo“.
2006 metų sausį tuometinis premjeras Algirdas Brazauskas pasirašė potvarkį, kuriuo Kultūros ministerijos Teisės ir personalo skyriaus vedėja Sigutė Pučienė buvo įgaliota atstovauti Vyriausybei teismuose dėl Vilniaus Rotušės pastato perėmimo valstybės nuosavybėn. Tačiau, anot pranešimo, Kultūros ministras Jonas Jučas esą atsisakė kelti tokį ieškinį.