Vienas originaliausių uostamiesčio keramikų Isroildžon Baroti mokys lipdyti, žiesti šamotiniu moliu, pasitelkus raku technika.
Raku (jap. „gėrėtis, jausti malonumą”) yra specialus degimo būdas. Pasak japonų legendos, japonų keramikos meistras Tanaka Chojiro valdovo buvo apdovanotas auksiniu antspaudu su hieroglifu „raku“, todėl kūrėjas ir pasivadinęs Raku. Taigi šis vardas perduodamas iš kartos į kartą, o iki šių dienų skaičiuojama apie 14 raku meistrų dinastijų. Paprastai ši technologija naudojama indams, skirtiems arbatai gaminti - arbatžolių gėrimo ceremonija yra neatskiriama japonų kultūros dalis. Lietuvoje raku atsirado XX a.
Tradiciniai keramikiniai lipdiniai gaminami iš molio, kuris dengiamas glazūra ir išdegamas. Iki raudonumo įkaitęs gaminys dedamas į pjuvenas, vėliau – vandenį, kad glazūra suskilinėtų. Įdomu tai, kad raku keramika turi savo filosofija: paprastumas, saikus, pagarbus požiūris į medžiagą perkeliamas į molio dirbinių gamybą. Raku išsiskiria neįmantriomis formomis, atsitiktiniais glazūros nutekėjimais, įtrūkiais. Keramikos dirbinių paviršius šlifuojamas, poliruojamas, dažomas, lakuojamas, vaškuojamas, puošiamas angobu, glazūra, reljefiniais arba tapytais ornamentais, figūrinėmis kompozicijomis.
Pamokos prasidės nuo pat esmės – nuo molio gniužulo, kiekvieno panorusio kurti pagal šią techniką idėjos ir įvairių keramikos formavimo būdų.
Pirmieji užsiėmimai – vasario 11, 12 dienomis. Registracija telefonu – 867257985, el.paštu – info@menokiemas.lt.