Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2010 12 20

Menų fabriko „Loftas“ įkūrėjas Viktoras Diawara: „Esu Naujamiesčio patriotas“

Beveik metus įvairia menine veikla ir margaspalviais vakarėliais Vilniaus publiką linksminantis Menų fabrikas „Loftas“ (Švitrigailos g. 29), nekantriai laukia pirmojo gimtadienio. Su šypsena artėjančią šventę pasitinka ir šios netradicinės vietos įkūrėjas, muzikantas ir meno mylėtojas Viktoras Diawara. Prisipažindamas, kad „Lofte“ dėl darbo galybės yra ne sykį nakvojęs, V.Diawara šią vietą meiliai vadina šeimos verslu.
Viktoras Diawara
Viktoras Diawara / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

– Ar lengva buvo atidaryti „Loftą“?

– Esu susijęs su meno pasauliu, Lietuvos šou verslu, esu susidūręs su problemomis, bet nė neįsivaizdavau, ką tai reiškia. Nors „Loftas“ nėra klubas, bet teko viską daryti taip, lyg būtų. Susidūrėme ir su  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, ir darbo sauga, turėjome gauti licencijas... Man tai buvo naujas pasaulis ir buvau šokiruotas, kai pamačiau, kiek popierių reikia užpildyti ir gauti. Džiugu, kad įveikėme visas kliūtis ir turime oficialiai įregistruotą kultūros centrą. Taigi esame Vilniaus „kultūrnamis“, tik nežinau, kelintas numeris (juokiasi). Kokias patalpas radome ir kokios jos dabar – didžiulis skirtumas. Labai daug visko padarėmė patys, gręžėm, tvarkėm...

– Dažniausiai traukos centru laikomas Senamiestis. Naujamiestis turi savo atmosferą, kuri neretai vertinama dvejopai – ne taip toli stoties rajonas, o aplinka industrinė. Kaip jūs vertinate „Lofto“ buvimo vietą?

– Pats netrukus gyvensiu Naujamiestyje, čia turiu savo loftą, čia grupės „Skamp“ studija. Esu Naujamiesčio patriotas ir visą laiką tikiu, kad ši miesto dalis susitvarkys. Gal ne per metus, ne du, ne tris, bet susitvarkys. Laikas greitai bėga ir kažkada pasisukę į Kauno gatvę matysime kitą vaizdą. Dabar pažiūrėjus į Europos aikštę sunku patikėti, kad prieš kurį laiką ten buvo plynas laukas ir ne pati saugiausia kaimynystė. Sudygę dangoraižiai, verslo centrai... Naujamiestis turi savo įvaizdį. Čia yra blogybių, bet daug kas tvarkosi, yra žmonių, kurie čia turi savo įrašų studijas, gyvena. Iš esmės čia meninis rajonas.

– Esu girdėjusi, kad jūsiško „Lofto“ gimimo įstorija panaši į vieną filmą? Į kurį?

– Vilniuje buvo rodomas vokiečių filmas „Soul Kitchen“ (liet. „Virtuvė sielai“). Matėme jį drauge su Živile (V.Diawaros žmona, – aut.past.). Buvo labai juokinga. Visi žiūrėjo normaliai, o mes negalėjome nustoti juoktis – labai daug panašumų į mūsų „Lofto“ kūrimą. Ir skundai, ir veterinarijos tarnybos pasibaisėjimas (juokiasi).

– Kas kuria „Loftą“? Juk sklando ne vienas mitas – kad čia žmonės netgi gyvena...

– Pati „Lofto“ koncepcija yra Živilės ir mano. Aš šį loftą atradau ir sumaniau čia kurti. Pradėjome viską dviese. Tai mūsų šeimyninis „biznis“ (juokiasi). Tačiau „Lofto“ komanda per šiuos metus labai išaugo – turime atstovę spaudai Indrę, vadybininkę Aistę, technikos vadovą Arną, scenografą Robertą, kuris sukuria „Lofto“ veidą tokį, kokį mato lankytojai. Ir dar prisideda daugybė savanorių, kurie padeda teisiniais, architektūriniais ar statybos bei kitais klausimais. Tikrai būna taip, kad čia jie būna paromis, tačiau čia nėra gyvenamasis loftas (juokiasi). Man ir pačiam yra tekę ne kartą nakvoti, nes kai renginys po renginio, turi ruoštis ir nė nespėji grįžti namo.

– Bet vadinti „Loftą“ naktiniu klubu veikiausiai būtų klaida, nors daugelis taip ir mano...

– Jei „Loftas“ būtų naktinis klubas, čia kažkas vyktų kiekvieną penktadienį ar šeštadienį. O čia taip nėra. Suprantu, kad kai kurie klaidingai mano, ypač tie, kurie lankosi tik naktiniuose renginiuose. Tačiau įvykių pas mus gerokai daugiau – esame „Menų fabrikas“, atviras menininkams, jaunimo projektas. Vien per šiuos metus kiek jų buvo... Ir, tikiu, jų daugės. Susidarėme neblogą bazę, o laikui bėgat visko bus tik daugiau – į mus kreipiasi režisieriai, įvairių sričių kūrėjai, kuriems įdomu ir kurie siūlo projektus „Lofto“ aplinkai. Niekada nesvajojau turėti naktinį klubą ir „Loftas“ niekada juo netaps. Čia ir kinas, ir teatras... Mes stengiamės apimti kuo daugiau.

– Kokie jūsų planai kitiems metams?

– Kaip tik dabar ieškau naujų, įdomių projektų, muzikantų, tokių kaip buvo Addictive TV ir kiti. Šiemet bus ir garsesnių pavardžių, grupių. Į mus kreipiasi ir kiti renginių organizatoriai, kurių nuomone, patalpos tinkamos jų atvežamiems atlikėjams. Galiu išduoti, kad sausio pabaigoje mūsų scenoje pasirodys Mr.Woodnote, žmogus, pradėjęs groti drauge su žinomu muzikantu Dub FX. Jie kartu grojo gatvėse, darė įrašus. Mr.Woodnote rengia panašius pasirodymus kaip Dub FX, tik dar groja pučiamaisiais – saksofonu, fleita. Jis atvyks drauge su vienu reperiu. Labai jų laukiu.

– Kokią grupę ar atlikėją atsivežti – tavo svajonė?

– Tikrai tokių labai daug, bet žinau, kad „Lofto“ erdvės nėra pakankamai didelės tokiems atlikėjams. Bet svajoti galima... Būtų nerealu pamatyti AC/DC (juokiasi) arba surengti slaptą U2 koncertą.

–Artimiausias itin plačius „Lofto“ užmojus ir didžiulį draugų būrį pademonstruosiantis renginys – sujungtas „Lofto“ gimtadienis ir Naujieji metai „Mad Max“ filmų trilogijos tema gruodžio 31-ąją. Kodėl verta pas jus švęsti Naujuosius metus?

– Žmonės, kurie ateina į „Lofto“ renginius, žino, kad mūsų komanda visada labai stengiasi pakeisti aplinką ir išlaikyti vakarėlio temą. Kadangi bus ne tik Naujieji metai, bet ir „Lofto“ gimtadienis, o visi mūsų draugai žino, kad mėgstame triukšmingai švęsti, tai tikisi rimtų linksmybių. Nemėgstu skambių žodžių apie įspūdingą programą, bet ją ruošiame jau ne vieną mėnesį, o „Mad Max“ temą įgyvendinti norėjome jau seniai, tiesiog taupėme ją gerai progai.

Ta postapokaliptinė atmosfera vyraus visur, bus smagu apsirengti ir pasiautėti. Ruošiame siurprizų su šokėjais, parkuro triukų... Tema verčia daug visko sugalvoti – turėsime įvairių gargarų, mašinų, bus ką veikti (juokiasi). Juolab reikia nepamiršti, jog tai praktiškai festivalis – įsigijęs bilietą į Naujųjų vakarėlį, jo svečias galės kada panorėjęs išeiti ir įeiti iki sausio 2-osios ryto. Jau galvojau ir apie savo kostiumą... Daugelis vargu ar mane pažins (šypsosi).

– Aktyviai dalyvaujate „Naujamiesčio revoliucijoje“. Kas tai?

– Tai įvairių žmonių, bendraminčių iš Naujamiesčio susibūrimas – tai ir „Loftas“, ir Dizaino kolegija, „Daiktų viešbutis“, architektai, menininkai. Ši, vadinkime, asociacija siekia pagyvinti Naujamiesčio įvaizdį. Turime daug planų – nuo renginių iki rimtesnių rajono pokyčių. Gal tai greitai nevyks, bet jei nieko nedarai, negali tikėtis ir rezultatų, mes darysime ir lauksime, jei reikės, ne vienerius metus. Tai gera proga prižiūrėti Naujamiestį, stebėti, kaip jis atrodo, supažindinti žmones su loftų kultūra, Naujamiesčio perlais. Norime šią miesto dalį atgaivinti.

– Kaip sutiksi šventes?

– Per Kūčias būsiu su šeima, o visas kitas dienas dirbsiu – su „Skamp“, „No Djs“ arba kitais projektais. Šventės man reiškia darbą. O visiems 15min.lt skaitytojams linkiu daug įdomių naujienų ir geros vasaros, nes žiemos aš nemėgstu (juokiasi). Kad būtų kuo ilgesnė vasara ir kuo daugiau saulės bei džiaugsmo!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos