Jau būdamas šešerių metų Tovaldas suprato, kad yra įkalintas moters kūne. Vyriški drabužiai, pomėgiai ir potraukis merginoms vertė suvokti, kad jis yra kitoks nei kitos merginos. Susitaikęs su bendraamžių patyčiomis, Tovaldas stengėsi ieškoti informacijos internete ir rasti atsakymus į nuolatinius klausimus apie savo lytinę tapatybę. Suvokęs, kad yra translytis jis patyrė šoką. Galvoje vis dažniau ėmė suktis mintys apie savižudybę, neapleido gniuždantis vienatvės jausmas.
Tovaldo tranzicija prasidėjo šešiolikos metų išvažiavus gyventi į Vilnių. Didžiulis artimųjų palaikymas, psichologo konsultacijos, psichoterapijos seansai ir bendravimas su kitais translyčiais padėjo jam priimti save tokiu, koks yra. Jau dešimt metų jis prisistato ne moterišku, o vyrišku vardu.
Šiandien vienintelis Tovaldo noras – gauti asmens tapatybės kortelę, kurioje būtų identifikuojamas kaip vyras. Dabar jis jaučiasi laimingas, kadangi išdrįso pasipriešinti pasauliui ir pasakyti sau bei kitiems, kad galų gale vis tiek bus savimi.
Lietuvoje iki šiol nėra priimtų teisės aktų, kurie reglamentuotų lyties keitimo tvarką. Sveikatos apsaugos ir Teisingumo ministerijos yra įpareigotos iki 2017 metų rugsėjo 1 dienos parengti teisės aktų projektus, kurie nustatytų dokumentų keitimo tvarką translyčiams asmenims. Šiuo metu translyčiai asmenys nuolat susiduria su sunkumais gaunant naujus asmens tapatybės dokumentus ir yra priversti kreiptis į teismą dėl savo lyties pripažinimo.
Tovaldo istorija, tai vienas iš daugelio „Dokumentikos namų“ videoportretų skirtų atkreipti dėmesį į translyčius asmenis ir jų padėtį Lietuvoje.