Stirna keičia stirna
„Lygiai prieš metus paleidome į gamtą išgydytą stirną! Šiemet vėl turime stirną, kuri pati atėjo ieškoti pagalbos.
Istorija tokia pat – stirna apsinuodijusi rapsais, šalia didelis rapsų laukas. Stirna nelabai orientuojasi aplinkoje, tačiau jaučiasi visai neblogai“, – trumpai informavo G.Linkė.
Paaiškėjo, kad stirna sunkai orientuodamasi aplinkoje atklydo į sodybą, o geri žmonės neliko abejingi ir ieškojo pagalbos. Tuomet „Pifas“ ją ir suteikė.
Šiaušiasi plaukai
Visgi specialistė kreipiasi į žmones ir prašo, kad šie, pamatę nesiorientuojančią aplinkoje stirną, dar labiau jai nepakenktų.
„Šiaušiasi plaukai paskaičius žmonių patarimus – suduokite antibiotikų, auginkite kaip gyvūną ir dar visokio plauko neišmanėlių rašliavos.
Po šalčių rapsai tampa nuodingi stirnoms, jų priėdusios jos apsvaigsta, jaučiasi blogai, tad eina artyn žmogaus.
Jei pas jus atklydo tokia stirna, pasiūlykite vandens ir stebėkite būklę. Jei matote, kad prastėja, kreipkitės į gyvūnų organizacijas, kurios turi patirties gydant stirnas, jei stirna domisi maistu – geras ženklas. Galima pasiūlyti šieno, grūdų“, – aiškino specialistė.
Gelbėjo ne vieną
Praėjusiais metais Kėdainiuose veikiančios gyvūnų gerovės tarnybas „Pifas“ gyvūnų priežiūros ir globos koordinatorei G.Linkei bei jos savanoriams bičiuliams teko gelbėti ne vieną į tokią situaciją patekusią stirną.
Taip pat teko nemažai padėti žmonėms tiesiog praktiniais patarimais.
„Pernai mūsų visos gydytos stirnos pasveiko ir grįžo į miškus. Būna atvejų, kai po paros ar kelių jos atsigauna ir pasveiksta pačios.
Jokiais būdais nesugalvokite stirnoms ieškoti namų! Tai laukinis gyvūnas ir privalo būti grąžintas namo! Į gamtą!
Tai be galo jautrus gyvūnas, kuris gali nugaišti net nuo streso, tad elkimės atsakingai“, – pažymėjo G.Linkė.