Finaliniame etape dėl apdovanojimo L. Andrikienė varžėsi su Vokietijos atstovu, EP Tarptautinės prekybos komiteto pirmininku Berndu Lange ir Prancūzijos atstovu, to paties Europos Parlamento komiteto nariu Francku Proustu.
Teisėjų komisijoje, kuri įvertino 751 europarlamentarų darbą ir jų pasiekimus eilėje sričių, nuo aplinkosaugos iki prekybos susitarimų, nuo skaitmeninių technologijų iki žemės ūkio – iš viso 19-oje kategorijų – buvo ne tik „The Parliament Magazine“, akylai stebinčio Europos Parlamento narių darbą ir analizuojančio jį, atstovai, bet ir EUROCITIES, „Spinelli Group“, „Human Rights Without Frontiers International“, „Rasmussen Global“, „Friends of Europe“, verslo asociacijų atstovai.
Priimdama garbingą apdovanojimą Laima Andrikienė pasakė: „Kai kalbame apie tarptautinę prekybą, dauguma žmonių nesupranta mūsų kalbos, nes joje pilna magiškų žodžių: TTIP, DCFTA, AA, MFA, EPCA, CETA, OBOR ir kitų – IPI, TDI, FDI. Tačiau už tų žodžių – konkretūs veiksmai, programos, sutartys, kurie turi padaryti Europą didžia. Tuose žodžiuose – daug atkaklaus darbo, drąsos ir tikėjimo. Europos Sąjunga nestato sienų, ES tiesia tiltus.“
Kasmet Briuselyje leidžiamo „Parlamento žurnalo“ iniciatyva vyksta Metų europarlamentarų rinkimai, jie vyko ir šiemet.
Metų europarlamentaro apdovanojimai, dažnai pristatomi kaip „Briuselio oskarai", iškilmingos ceremonijos metu įteikiami istoriniame Concert Noble pastate, o į iškilmes susirenka visas Europos Sąjungos institucijų – Europos Parlamento, Europos Komisijos, ES Tarybos – elitas, kitų Briuselyje veikiančių institucijų, diplomatinio korpuso atstovai.