Kaip baigiamojoje kalboje Lietuvos apeliaciniame teisme sakė prokuroras, faktinis ir teisinis pagrindimas tokiems veiksmams buvo, todėl jų negalima laikyti neteisėtais.
J.Laucius tarnybų slapta užfiksuotus R.Kurlianskio ir tuometinio Mokesčių inspekcijos vadovo Dainoro Bradausko pokalbius laiko vienu iš faktinių pagrindų pradėti kriminalinės žvalgybos bylą.
Jis pridūrė, kad susitikimai ir pokalbiai yra teisėtai užfiksuoti įstatymo nustatyta tvarka, „atitinkantys sekimo reikalavimus.“
Politinės korupcijos bylos nagrinėjimas Apeliaciniame teisme artėja į pabaigą, byla šiame teisme nagrinėjama nuo pernai rudens, teismas surengė apie 15 bylos posėdžių.
Apeliacinis teismas „MG grupės“ byloje nagrinėja keturis skundus. Visus kaltinamuosius išteisinusį pirmos instancijos teismo nuosprendį apskundė Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius, du skundus pateikė Raimondo Kurlianskio advokatai, nuosprendį apskundė ir buvusio liberalų lyderio E.Masiulio gynėjas.
Prokuratūra siekia pripažinti, kad R.Kurlianskis kaltas kelių politikų papirkimu ir prekyba poveikiu, siekiant koncernui naudingų sprendimų priėmimo.
Kyšininkavimu byloje kaltinami buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis, buvęs šios partijos narys Šarūnas Gustainis ir parlamentaras, Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys.
Kaltinti, tačiau pirmos instancijos teisme išteisinti ir juridiniai asmenys: „MG grupė“, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija.
Vilniaus apygardos teismas visus kaltinamuosius lygiai prieš metus – pernai balandžio 19 dieną – išteisino kaip nepadariusius veiksmų, turinčių nusikalstamos veikos požymių.
Teismas patvirtino E.Masiulio ir R.Kurlianskio versiją, kad 2016 metais politikui degtinės butelio dėžutėje perduoti 90 tūkst. eurų buvo paskola, o ne kyšis.
E.Masiulis sakė, kad pinigus iš R.Kurlianskio skolinosi investicijoms į nekilnojamąjį turtą, o R.Kurlianskis teigė rėmęs liberalo politinę veiklą, nes šis jam patiko.