„Microsoft“ ir „Zoom“ teigė, kad stabdo Honkongo pareigūnų ar policijos užklausų duomenų nagrinėjimą – šios priemonės ėmėsi ir tokios bendrovės kaip „Facebook“, „Google“ ir „Twitter“.
„Kaip ir bet kurio naujo įstatymo atveju, peržiūrime naująjį įstatymą, kad suprastume jo pasekmes“, – teigė „Microsoft“, atsakydama į naujienų agentūros AFP užklausą.
„Anksčiau iš Honkongo valdžios institucijų paprastai sulaukdavome palyginti nedaug užklausų, tačiau stabdome jų nagrinėjimą, kol susipažinsime su įstatymu“, – pridūrė bendrovė.
Tuo tarpu vaizdo konferencijų platforma „Zoom“, kurios veikla ypač suklestėjo pandemijos metu, teigė stebinti pokyčius Honkonge ir laukianti gairių iš JAV vyriausybės.
„Zoom“ palaiko laisvus ir atvirus minčių ir idėjų mainus“, – teigė bendrovė.
„Laikinai sustabdėme visų duomenų užklausų iš Honkongo nagrinėjimą“, – pridūrė bendrovė.
Silicio slėnio milžinė „Facebook“ pareiškė, kad ji ir jos populiarus žinučių siuntimo padalinys „WhatsApp“ sustabdė informacijos prašymų tenkinimą, kol bus analizuojamas naujasis nacionalinio saugumo įstatymas, o proceso metu bus vertinama, kaip yra atsižvelgiama į žmogaus teisių užtikrinimą bei bus tariamasi su žmogaus teisių ekspertais.
„Twitter“ ir „Google“ teigė naujienų agentūrai AFP, kad ir jos artimiausiu metu nevykdys Honkongo valdžios institucijų prašymų teikti informacijos.
Praėjusią savaitę Kinija įvedė saugumo įstatymą miestui, kuriame gyvena 7,5 mln. žmonių, draudžiantį užsiimti ardomąja, atsiskyrimo, terorizmo ir slaptų susitarimų su užsienio pajėgomis veikla.
Įstatymas numato, kad teismai gali būti rengiami už uždarų durų be prisiekusiųjų, pažeidėjams skiriant net įkalinimo iki gyvos galvos bausmes.