Mingė – unikalus žvejų kaimelis, gausiai lankomas turistų. Kaimą perpus dalina Minijos upė, todėl kaimo gyventojai vieni su kitais susisiekia valtimis bei laivais. Šią vietą garsina ir nepaprastai graži gamta. Iš vienos pusės – marios, iš kitos senos žvejų gyvenvietės: Kintai, Rusnė, Dreverna.
Minijos kaimas kūrybos ir komunikacijos centru tampa jau trečią vasarą – Klaipėdos dailininkų ir vietos bendruomenės atstovų rūpesčiu rengiama kūrybinė stovykla pleneras. Šįkart Mingę atras ne tik Lietuvos, bet ir Italijos, Izraelio, Latvijos tapytojai.
Svarbiausias plenero tikslas – sudaryti sąlygas skirtingiems kūrėjams pajusti ypatingą Minijos kaimo grožį, neprilygstamą Rytų Prūsijos dvasią, o aplankiusį įkvėpimą įamžinti naujose drobėse.
„Mingė Lietuvos Venecija II“ – tęstinis projektas, prasidėjęs 2007-ųjų vasarą ir sulaukęs didelio pasisekimo – Mingės kaimo pylimą papuošė klaipėdiečių bei kaliningradiečių meninės skulptūros. Pasklidus garsui apie unikalų kaimą, Minija atsidūrė mažųjų uostų tinklo aplink Baltijos jūrą žemėlapyje. Ne mažesnio pasisekimo sulaukė ir 2008 metais vykęs skulptorių ir tapytojų pleneras, kuriame dalyvavo net 25 menininkai.
Šiemet plenere dalyvaus 10 menininkų iš skirtingų valstybių ir miestų. Plenerą organizuoja „Klaipėdos galerijos“ direktorė Violeta Jusionienė, Mingės kaimo bendruomenės narė Aida Raimonda Pečeliūnienė.
Renginiai
Penktadienį, liepos 17 d. 20 val. rengiamas susitikimas su senųjų laivų žinovais. Vytautas Pašinskas pasakos apie IX–XI vikingų ir kuršių laivus. Šeštadienį, liepos 18 d., Mingėje įsikurs Livonijos ordino rekonstrukcijos klubas. 20 val. bus demonstruojamos XIII a. riterių kovos, apranga, gyvenimo būdas, papročiai.