Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 10 10

Minint Pasaulinę psichinės sveikatos dieną, žaliai nušvis Seimas, miestų aikštės

Minint Pasaulinę psichinės sveikatos dieną antradienį tamsiuoju paros metu žalia spalva nušvis didmiesčių aikštės ir pagrindiniai pastatai, sostinėje – Seimo rūmai, televizijos bokštas, pagrindiniai tiltai.
Josvydas Elinskas/BNS nuotr. Seimo rūmai
Josvydas Elinskas/BNS nuotr. Seimo rūmai

Taip miestai ir institucijos jungiasi prie nevyriausybinės organizacijos „Jaunimo linija“ rengiamos akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“. Šia akcija norima atkreipti dėmesį į jaunų žmonių psichinę bei emocinę sveikatą.

Siekdama stiprinti emocinį atsparumą tarp jaunų žmonių, „Jaunimo linija“ antradienį taip pat rengia nemokamą viešą pamoką visos Lietuvos mokyklų mokiniams ir mokytojams. Pamokos metu „Jaunimo linijos“ psichologas Mykolas Kriščiūnas pasakos, ką daryti, kai jaunuoliai patiria didesnę ar mažesnę krizę ir pasiūlys būdus, kaip tas krizes įveikti.

Dar dvi paskaitos apie perdegimą ir jaunų žmonių emocinius sunkumus rengiamos spalio 17 dieną ir 24 dieną.

Akciją vainikuos „Jaunimo linijos“ paramos koncertas „Žalia šviesa gyvenimui“, kuris vyks Vilniuje, Lukiškių kalėjimo 2.0 Cerkvės erdvėje. Koncerte pasirodys „Jaunimo linijos“ ambasadoriai – atlikėjai Dominykas Vaitiekūnas bei Gabrielė Vilkickytė kartu su „stand-up“ komikais Vita Žiba bei Evaldu Jasaičiu. Visi jie pasakos savo asmenines istorijas, taip skatindami ir kitus jaunus žmones dalintis savo sunkumais, iki kol jie tampa per sunkūs. Patekimas į koncertą „Žalia šviesa gyvenimui“ – parama „Jaunimo linijai“.

Kasmet prie akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“ jungiasi Lietuvos miestų ir miestelių bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, jaunimo centrai, bibliotekos. Apšviesti pastatus žaliai, rengtis žaliai, gerti žalius kokteilius, socialiniuose tinkluose ir savo artimuose ratuose kalbėti apie psichinę sveikatą jau pasižadėjo 70 įstaigų ir organizacijų visoje Lietuvoje – mokyklos, bibliotekos, jaunimo ir kultūros centrai, ligoninės.

„Prisijungdami prie akcijos, išreiškiame solidarumą su visais, kurie rūpinasi savo ir šalia esančių žmonių psichine sveikata ir tikime, kad tai prisideda prie emocinio raštingumo didinimo ir stigmos kreiptis psichologinės pagalbos mažinimo“, – teigia akciją palaikančios Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Andrius Navickas.

Statistikos duomenimis, Lietuva vis dar pirmauja pagal jaunų žmonių savižudybių skaičių pasaulyje, o apie 80 proc. Lietuvos studentų nuolat jaučia nerimą, trečdalis mokinių mokyklose yra patyrę patyčias.

Kaip skelbiama pranešime, psichinės sveikatos sutrikimai vis dar stigmatizuojami, o emocinio raštingumo jauniems žmonėms labai trūksta. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų