Planuojama sukurti įvairiose šalies vietose išnykusių vietovardžių žemėlapius, išnykę kaimai bus įamžinti pastatant ženklus, rengiamos vietovardžių rinkimo ir kraštotyros ekspedicijos, įtraukiant į jas ir mokinius bei jaunimą.
Vietovardžių metams skirti renginių ciklai, dokumentų ir fotografijų parodos vyks Marijampolės, Klaipėdos, Kretingos, Panevėžio, Pasvalio, Prienų, Šilutės, Širvintų, Varėnos, Vilkaviškio rajonų ir kitose šalies savivaldybėse. Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ant Vorutos piliakalnio surengus teatralizuotą programą numatoma pažymėti Anykščių rajono savivaldybės teritorijoje išnykusius vietovardžius.
Taip pat numatomi gražiausio Lietuvos vietovardžio rinkimai.
Šia iniciatyva Vyriausybė siekia akcentuoti senuosiuose kaimų ir vienkiemių pavadinimuose glūdinčią „etnologinę, lingvistinę, istorinę, kultūrinę“ ir kitą svarbią bei saugotiną informaciją, kaip Lietuvos ir pasaulio kultūros palikimo dalį.
„Lietuvos vietovardžiai – tai atminties ir kalbos lobynas, o kartu – mūsų protėvių kūrybingumo išraiška. Praturtinkime savo dabartį, juos įamžindami ir prakalbindami naujai“, – sako kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.