Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 07 31

Ministerija 154 NŽT pareigybes perkels į savivaldybes, 84 – į Statybos inspekciją

Pertvarkant Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT) 154 pareigybės nuo kitų metų bus perkeltos į savivaldybes, 84 – į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją.
Nacionalinė Žemės Tarnyba
Nacionalinė žemės tarnyba / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Savivaldybėms aplinkos ministro įsakymu perduodamos pareigybės, susijusios su miestų ir miestelių teritorijose esančios valstybinės žemės valdymu, o inspekcijai – žemės naudojimo kontrolės bei specialiojo teritorijų planavimo dokumentų priežiūros, pirmadienį pranešė ministerija.

Be to, NŽT nuo 65 iki 19 sumažės skyrių. Teritorinių skyrių skaičius mažėja nuo 50 iki penkių. Nauji Žemės tvarkymo ir administravimo skyriai steigiami apskričių pagrindu – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio.

Ministerijos teigimu, NŽT struktūroje atskiriamos specialiosios ir bendrosios veiklos sritys, paskirstomos vadovybei tenkančios veiklos koordinavimo ir kontrolės funkcijų apimtys bei nustatomi valdymo ryšiai. Liks dvi direktoriaus pavaduotojų pareigybės.

Anot ministerijos, funkcijų centralizavimas NŽT užtikrins vienodą žemės tvarkymo ir administravimo praktiką, eliminuos korupcijos rizikas.

Siekiant išvengti funkcijų dubliavimo įstaigos viduje, steigiami padaliniai, kurie tikrins ir tvirtins žemės sklypų kadastro duomenis, užtikrins NŽT rengiamų teisės aktų kokybę ir atstovavimą teismuose, prižiūrės matininkų, geodezininkų ir žemėtvarkos planavimo specialistų veiklą, teigiama pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų