Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 04 25

Ministerija perspėja sraigių rinkėjus: už pažeidimus gresia baudos

Sezoną pradėjus vynuoginių sraigių rinkėjams, Aplinkos ministerija primena, kad jų negalima dėti į plastikinius maišus, o už netinkamą elgesį su gyvūnais gresia baudos.
Sraigė
Sraigė / Fotolia nuotr.
Temos: 1 Sraigė

Pasak ministerijos, Lietuvoje vynuogines sraiges leidžiama rinkti ir supirkti nuo jų vegetacijos pradžios iki liepos 1 dienos. Galima rinkti tik tas sraiges, kurių kiauto skersmuo – ne mažesnis kaip 28 milimetrai. Vynuogines sraiges draudžiama rinkti gamtiniuose rezervatuose, zoologiniuose ir botaniniuose-zoologiniuose draustiniuose.

„Rinkėjai sraiges turėtų dėti į tinklinius, o ne į plastikinius maišus. Neretai plastikiniuose maišuose jie sraiges laiko kelias dienas ar net savaitę, kol nugabena supirkėjams. Pasitaiko, kad ilgai laikytos tokiuose maišuose jos jau nebetinkamos naudoti, ir supirkėjai jų nepriima. Todėl rinkėjai, neturėdami kur jų dėti, tiesiog išverčia pamiškėse. Aplinkosaugininkai primena, kad už neteisėtą laukinių gyvūnų gaudymą, žalojimą, naikinimą, šių gyvūnų ar jų dalių paėmimą iš natūralios aplinkos gali būti skiriama nuo 57 iki 115 eurų bauda“, – sakoma ministerijos pranešime.

Vynuoginės sraigės į Lietuvą buvo atvežtos daugiau kaip prieš du šimtus metų iš Vakarų Europos ir įkurdintos prie dvarų buvusiuose parkuose. Ilgainiui jos paplito visoje šalies teritorijoje.

Lietuvoje per metus, priklausomai nuo sezono, surenkama apie 600-700 tonų sraigių. Beveik visos surinktos sraigės yra eksportuojamos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?