2013 04 23

Dalios Grybauskaitės pavyzdžiu nepasekė: premjeras ir ministrai į Briuselį skrido ne pigių skrydžių bendrovės lėktuvu

Dešimt Lietuvos ministrų su premjeru Algirdu Butkevičiumi priešakyje antradienį išskrido į Briuselį. Tiesa, ministrai nepasekė prezidentės Dalios Grybauskaitės pavyzdžiu ir skrydžiui į Belgijos sostinę nepasirinko pigių skrydžių bendrovės.
„Ryanair“ kompanijos lėktuvas
„Ryanair“ kompanijos lėktuvas / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Vizito į Briuselį premjeras ir delegacija išvyko dviem grupėmis.

„Pirmoji su premjeru skrenda „Brussels Airlines“, o antroji grupė delegacijos – LOT avialinijomis su persėdimu. Grįžta pirmoji grupė „Scandinavian Airlines“ su persėdimu, o antroji grupė – „Brussels Airlines“ ir „Lufthansa“ su persėdimu“, – 15min.lt informavo premjero atstovė spaudai Evelina Lazdauskienė.

Pasak jos, visi delegacijos nariai, tarp jų ir premjeras, skrenda ekonomine klase.

„Renkantis bilietus iš agentūros siūlomų variantų visuomet ieškomas ir pasirenkamas tinkamiausias variantas atsižvelgiant į laiką ir mažiausią kainą“, – teigia E.Lazdauskienė.

Į Briuselį iš Vilniaus skraidina ir pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“. Tiesa, ministrams galėjo netikti šios kompanijos siūlomas skrydžio laikas – antradienio vakaras, nes įvairūs ministrų susitikimai buvo suplanuoti jau antradienį.

Su A.Butkevičiumi į Briuselį išvyko sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis, vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, kultūros ministras Šarūnas Birutis, žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, finansų ministras Rimantas Šadžius.

Primename, kad praėjusią savaitę Lietuvos prezidentė į Londoną skrido pigių skrydžių bendrovės „Wizzair" lėktuvu, reisiniu skrydžiu.

Tokį jos žingsnį premjeras A.Butkevičius įvertino kaip „nelabai normalią situaciją“. Premjero nuomone, Lietuva turėtų svarstyti galimybę įsigyti lėktuvą, kuriuo vizitų į užsienį galėtų skraidyti valdžios atstovai.

Savo ruožtu prezidentė D.Grybauskaitė pareiškė, kad kalbant apie valstybės vadovų skrydžius neturėtų dominuoti „lietuviškas plikbajoriškas požiūris į pinigų švaistymą“.

„Visada bet kuris valstybės politikas – bet kurios šalies europinės – atsižvelgia į kainą, į patogumą ir į greitį, kaip pasiekti vieną tašką ar kitą. Norėčiau tik duoti keletą pavyzdžių: Ispanijos karalius, Danijos karališkoji šeima, Skandinavijos premjerai skraido tokiomis avialinijomis. Manau, kad lietuviškas plikbajoriškas požiūris į pinigų švaistymą, kurių neturime ir skolinamės ir juos uždirba visi Lietuvos žmonės, tikrai neturėtų dominuoti šitoje diskusijoje", – penktadienį pareiškė prezidentė.

Prezidentūra paaiškino, kad sprendimą skristi į Londoną su pigių skrydžių bendrove nulėmė kaina.

Pasak jos, tiesioginis skrydis į Londoną pirmyn ir atgal kainavo 3 tūkst. litų. Tokia kelionė karinių oro pajėgų lėktuvu kainuoja 50 tūkst. litų, o užsakomuoju reisiniu lėktuvu – mažiausiai 150 tūkst. litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai