„Idėja gal ir gera, tačiau kai kurios priemonės – perlenkia lazdą. Atleisti iš darbo mokytoją už tai, kad jis nedarbo metu kažkur pavartojo alkoholinio gėrimo, yra neproporcinga priemonė. Tai mes pasiūlėme Seimo nariams į tai atkreipti dėmesį ir pakoreguoti jų įstatymo projektą“, – žurnalistams sakė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, komentuodamas Seimo narių Agnės Bilotaitės ir Vytauto Kurpuveso siūlymą.
Ėmus atleidinėti žmones už taurelę alkoholio po darbo, viešajame sektoriuje, ministro teigimu, greitai išvis nebeliktų darbuotojų.
„Neseniai mačiau per televiziją, kaip Transporto ir investicijų direkcija pietų metų vartojo alkoholį“, – sakė R.Palaitis paklaustas, ar teko girdėti apie alkoholio vartojimą įstaigose darbo metu švenčiant gimtadienius ir panašias progas.
„Save gerbiantiems žmonėms dera atsakingai elgtis visur. Ir jeigu žmogui pasitaikė išgerti, tai tikrai nereikia eiti į gatvę ir pradėti dainuoti. Esu atleidęs ir notarų dėl garbės pažeminimo. Ne todėl, kad jie buvo išgėrę, bet todėl, kad elgėsi netinkamai“, – kalbėjo teisingumo ministras Remigijus Šimašius.
Premjeras Andrius Kubilius pasveikino iniciatyvą padėti žmonėms keisti savo elgesį, tačiau, jo teigimu, nepagarbą savo pareigoms rodantiems žmonėms trūksta savivokos, o ne taisyklių.
„Galbūt trūksta ir to, kas turi užaugti natūraliai – vidinės kultūros, tam tikros pilietinės savivokos. (...) Ne viską galima reglamentuoti ir sureguliuoti. Vis dar esame gana jauna demokratija, jauna visuomenė, paveldėjusi pakankamai daug įpročių iš sovietinio laikotarpio, kuriuos kai kam yra sunku užmiršti. Bet nuoseklios priemonės, interesų konflikto reglamentavimas padeda tai kultūrai greičiau subręsti ir užaugti. Bet kuriuo atveju dirbančio valstybės tarnyboje, viešajame sektoriuje žmogaus autoritetas yra labai svarbus tam, kad jis galėtų tinkamai atlikti tas pareigas, už kurias jam visuomenė moka atlyginimą“, – sakė premjeras.