„Nėra nuspręsta, kas galutinį sprendimą priima. Tam reikės greičiausiai padaryti ir Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimus, jame, manyčiau, galėtų atsirasti aprašytos sąlygos, kada ir kaip, kas priima tą sprendimą“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė ministras.
Anot jo, iki šiol sprendimus dėl neteisėtų migrantų priėmimo Lietuvoje priimdavo Vyriausybė, atsižvelgusi į specialios komisijos rekomendacijas.
V.Kondratovičiaus teigimu, galbūt ir dabar galėtų taip būti.
„Tai būtų greitesnis, operatyvesnis kanalas“, – sakė jis.
ES taryba pernai gegužę patvirtino Migracijos ir prieglobsčio paktą, pagal kurį Lietuva ir kitos valstybės narės kasmet turėtų priimti maždaug 158 į ES patekusius migrantus arba sumokėti 3,16 mln. eurų.
Priėmus Migracijos paktą, sukurtas solidarumo mechanizmas, pagal kurį Bendrijos narėms privaloma pasidalyti migrantų našta su valstybėmis, tampančiomis pirmąja atvykėlių į ES stotele. Pakete taip pat numatyta, kad šalis galėtų prisidėti ir techninėmis priemonėmis – tai būtų užskaitoma kaip tam tikra solidarumo dalis.
Pernai balandį patvirtinus Migracijos paktą, tuometinė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigė, kad Lietuvos apsisprendimą, ar priimti daugiau nei pusantro šimto migrantų, lems būsima finansinė ir grėsmių situacija.
Anksčiau V.Kondratovičius teigė, kad palaikytų solidarumo įnašo mokėjimą.