Jos teigimu, tam svarstoma įvesti registratoriaus-koordinatoriaus pareigybę, kuris atliktų pacientų sveikatos būklės rizikos vertinimą.
„Galvojame apie medicinos registratoriaus, koordinatoriaus pareigybės įvedimą, kuris registruotų, prižiūrėtų ir atliktų (...) pacientų sveikatos būklės rizikos įvertinimą“, – LRT laidai „Dienos tema“ ketvirtadienį sakė M. Jakubauskienė.
„Mes kalbame apie pacientų sveikatos rizikos įvertinimą pagal jų būklę, negalios lygį ir būklės įtaką tolimesnei gyvenimo kokybei, sveikatai. Be abejonės, tada stratfikuojant tą riziką suteikti pirmenybę tiems, kam reikalinga pagalba anksčiausiai“, – teigė paskirtoji ministrė.
Jos teigimu, eilės pas gydytojus susidaro ir dėl to, kad toje pačioje eilėje laukia pacientai, kurių sveikatai yra kilusios skirtingos rizikos.
„Eilės susidaro ir dėl dalies pacientų, kurie gali palaukti arba jiems tos konsultacijos būtų nereikalingos, sumažinus tą biurokratinę naštą gydytojams. Tačiau yra pacientai, kurių būklės yra sudėtingos ir kurių laukimas gali kritiškai atsiliepti jų sveikatai“, – teigė M. Jakubauskienė.
Anot jos, eiles pas gydytojus ketinama mažinti ir mažinant biurokratinę naštą, plečiant nuotolines konsultacijas tiek pacientams, tiek tarp šeimos gydytojų ir gydytojų-specialistų.
„Eilių priežastys yra aiškios: tai yra didelė biurokratinė našta, kuria užsiima gydytojai ir kurią mes tikimės nuimti ar sumažinti. Be abejonės, pertekliniai siuntimai tarp privataus ir viešojo sektoriaus įstaigų, finansavimo stoka infrastruktūrai, yra medicininės įrangos stoka (...), darbo organizavimo klausimai, ne paskutinėje vietoje yra žmogiškųjų išteklių stoka – nepakanka gydytojų ir slaugytojų mūsų sistemoje, arba jie nėra tolygiai pasiskirstę“, – kalbėjo M. Jakubauskienė.
Paskirtoji sveikatos apsaugos ministrė ketvirtadienį Seime atsakinėdama į parlamentarų klausimus, žadėjo parengti planą, kaip mažinti eiles pas gydytojus, įvardydama jas viena didžiausių problemų ir vienu svarbiausių naujosios Vyriausybės prioritetų.
Pasak M. Jakubauskienės, pirmiausia reikalinga kalbėti apie priežastis, jų identifikavimas, anot jos, bus pirmasis ministerijos žingsnis.
Rudenį Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktais duomenimis, daugiau negu dvi savaites vizito pas šeimos gydytoją vidutiniškai laukia apie 13 proc. gyventojų, pas gydytojus specialistus du trečdaliai žmonių patenka per 30 dienų.
Ilgiausiai eilėse reikia laukti norintiems patekti pas suaugusiųjų bei vaikų ir paauglių psichiatrus, odontologus, gydytojus genetikus.