„Aš manau, kad daiktų pirkimas institucijoms nėra tiesiogiai susijusęs su ministrų reprezentacija, todėl tokių dalykų reikėtų atsisakyti ir palikti tai, ką suprantame kaip reprezentaciją: dovanas vizitų, renginių metu, darbinius pietus, susitikimus. Taip galėtume išvengti diskusijos ar tai reprezentacija ministro kaip pareigūno, ar kitokio pobūdžio reprezentacija“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė finansų ministrė Ingrida Šimonytė.
Taip pat ji patikino, kad reprezentacines lėšas labdarai leidę ministrai įstatymų nepažeidė. Ji sakė besilaikanti nuomonės, kad ministro reprezentacinis fondas nėra biudžeto lėšos. „Tai yra ministrui skirtos lėšos, už kurių naudojimą jis turi atsiskaityti“, – kalbėjo finansų ministrė.
Premjeras Andrius Kubilius atkreipė dėmesį, kad tvarka, pagal kurią ministrai galėjo leisti reprezentacijai skirtas lėšas, praėjusiais metais smarkiai skyrėsi nuo to, kas buvo anksčiau. „Lėšų sunaudota žymiai mažiau“, – sakė premjeras ir priminė, kad už jas buvo atsiskaityta viešai.
Naujienų portalas 15min.lt primena, kad paaiškėjus, kad kai kurie ministrai reprezentacinių fondų lėšas praėjusiais metais skyrė labdarai, kilo įtarimų ar toks jų elgesys neprasilenkia su įstatymais.
Kaip jau buvo rašyta, sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas sutrikusio vystymosi kūdikių namams už 12,6 tūkst. litų nupirko pramoninę skalbimo mašiną. Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė labdarai paaukojo daugiau nei 5 tūkst. litų. Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas 2,5 tūkst. litų parėmė sudegusios bažnyčios Labanore atstatymą.
Socialinių reikalų ir darbo ministras Donatas Jankauskas labdarai atseikėjo 3,5 tūkst. litų. Energetikos ministras Arvydas Sekmokas Kalėdų proga 2 tūkst. litų skyrė vaikų globos namams.