Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2019 06 08

Mirė partizanė A.Lukšytė-Garšvienė (Milda)

Mirė laisvės kovotoja, partizanė Antanina Lukšytė-Garšvienė (Milda).
Žvakutė
Žvakutė / Photos.com
Temos: 2 Partizanas Mirtis

„Ją pažinojusieji ją amžinai atsimins, kaip tikrą patriotę, neskaičiavusią jėgų ir negalvojusią apie auką, kaip mylinčią savo tėvynę ir beatodairiškai prisidedančią prie kovos už tiesą ir laisvę“, – rašoma Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio užuojautoje.

Kaip pranešė portalas lrt.lt, partizanė A.Lukšytė-Garšvienė mirė penktadienį, eidama 95-uosius metus. Tai patvirtino partizanę paskutinė įamžinusi režisierė Agnė Zalanskaitė. Apie netektį režisierę informavo partizanės artimieji.

A.Lukšytė-Garšvienė (Milda) savo prisiminimais dalinosi A.Zalanskaitės dokumentiniame filme apie A. Ramanauską-Vanagą „Nenugalimas“.

Anot režisierės, A.Lukšytė-Garšvienė buvo viena iš nedaugelio gyvų likusių partizanų, kurie patys asmeniškai buvo pažįstami ir matė partizaną Adolfą Ramanauską-Vanagą.

„Po to filmavimo sakiau, kad man buvo garbė sutikti moterį iš istorijos vadovėlio, nes visuose istorijos vadovėliuose yra ta garsioji 1948 metų partizanų apdovanojimų nuotrauka, kur A.Ramanauskas-Vanagas įteikinėja partizanams apdovanojimus ir ji yra viena iš tų moterų, kuri yra toje nuotraukoje“, – portalui lrt.lt sakė A.Zalanskaitė

A.Lukšytė-Garšvienė gimė 1929 metų lapkričio 16 dieną Perlojoje, Alytaus apskrityje. 1947 metais ji buvo areštuota už bendradarbiavimą su partizanais ir nuteista 25 metams lagerio ir 5 metams tremties be teisės grįžti į Lietuvą. Kalėjo Taišeto lageriuose, Irkutsko srityje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos