Antrą kartą patikrinę mokyklą, kuriai pernai skirta per 1,7 mln. litų mokinio krepšelio lėšų, savivaldybės atstovai ir vėl klasėse suskaičiavo mažiau nei pusę mokinių – 127.
Trečiąkart atvažiavę į mokyklą tikrintojai aptiko 170 moksleivių, o prie mokyklos durų stovėjo mokinių tėvai, saugodami, kad jų atžalos nebėgtų iš pamokų.
Paaiškėjus tokiai skandalingai padėčiai Vilniaus savivaldybės Teisės departamentas nutarė kreiptis į prokurorus, kad jie pasidomėtų, kur dingsta mokyklai skiriami milijonai.
Švietimo departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis lankomumą mokykloje pavadino katastrofišku.
Mokykla yra tartum savotiška prieglauda tinginiaujantiems, nuolatos pamokų nelankantiems mokiniams, – teigė V.Šapalas.
G.A.Petronis pripažino, jog mokykloje yra daug vadinamųjų mirusių sielų – moksleiviai registruoti, bet jos nelanko. Bet mokinio krepšelio lėšas M.Dobužinskio vidurinė mokykla pasiima.
Daugiausia iš valstybės biudžeto skirtų mokinio krepšelio lėšų mokykla panaudojo pedagogų darbo užmokesčiui – 1,6 mln. litų.
Mokykla išleido ir beveik visus pinigus iš savivaldybės biudžeto. Ūkio reikmėms pustuštė ugdymo įstaiga išleido 383 tūkst. litų, darbo užmokesčiui – 309 tūkst. litų.
Pastebėta, kad daug moksleivių į mokyklą atėjo mokslo metų viduryje. Pasimokę kelis mėnesius, jie išėjo. Tokiu būdu keliose klasėse buvo palaikomas minimalus mokinių skaičius, kad jų nereikėtų sujungti.
Kad gautų kuo daugiau mokinių krepšelio lėšų, į šios mokyklos jaunimo klases buvo priimti net 22–26 metų jaunuoliai, nors jaunimo klasės skirtos jaunuoliams iki 18 metų.
Vaikantis pinigų į mokyklą išskėstomis rankomis buvo priimami moksleiviai ne tik iš viso Vilniaus miesto, bet ir iš rajono.
„Mokykla yra tartum savotiška prieglauda tinginiaujantiems, nuolatos pamokų nelankantiems mokiniams“, – kalbėjo Švietimo departamento vyriausiasis specialistas Valentinas Šapalas.