Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, vienas toks gaisras pirmadienį kilo Kazlų Rūdos savivaldybės Kvietiškio kaime, Varnabūdės miško masyve. Čia dėl neatsargaus žmonių elgesio miško kirtavietėje užsidegė nupjautos medžių šakos, kelmai ir durpingas dirvožemis. Ugnis pasiglemžė penki arus miško paklotės ir keturis arus jaunuolyno.
Tą pačią dieną Šilutės miškų urėdijos automatinė antžeminė miško gaisrų stebėjimo sistema užfiksavo gaisrą Kintų seniūnijos Traksėdžių durpyne.
Dėl stipraus vėjo į mišką besiplečiantį į mišką su ugniagesių pagalba pavyko lokalizuoti vakare. Pirminiais duomenimis, ugnis pažeidė apie tris hektarus miško ir apie 60 hektarų neapaugusios mišku aukštapelkės plotas. Gaisro gesinimo darbai tęsiami, pažeistas plotas tikslinamas, skelbia Generalinė miškų urėdija.
Miškų urėdijų pateiktais pirminiais duomenimis, šiemet iki antradienio užregistruotas 91 miško gaisras 82 hektarų plote. 35 gaisrai kilo privačiuose miškuose.
Pernai tuo pačiu laikotarpiu šalyje užregistruoti 68 miško gaisrai 14 hektarų plote.
Šiemet miškų urėdijų priešgaisrinės komandos į gaisravietes buvo išvykusios daugiau nei 274 kartus.
Didžiausi šių metų miško gaisrai kilo Biržų ir Trakų miškų urėdijose.
Trečiadienį ir ketvirtadienį Lietuvoje vyraus trečios, vietomis bus ketvirtos, vakariniuose ir pietiniuose rajonuose miško gaisringumo klasė vietomis sumažės iki pirmos ir antros.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad didelis gaisrų pavojus yra Šilutės, Tauragės, Jurbarko, Raseinių, Tytuvėnų, Rietavo, Telšių, Mažeikių, Radviliškio, Kazlų Rūdos ir Jonavos miškų urėdijose.