„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 11 04

Mistika: iš Vokietijos atgabentame automobilyje kažkas šnypščia, bet gamtosaugininkai gyvatės nerado

Marijampolietis Mindaugas manė atsidūręs nepavydėtinoje situacijoje: Vokietijoje įsigytame automobilyje, prieš kelias dienas atvežtame į Marijampolę, aptiko, kaip spėjo, gyvatę. Kaip pasakojo vyras, po vairuotojo sėdyne įsirangęs gyvis esą šnypštė, bet nesirodė. Jo apžiūrėti atvykę aplinkosaugininkai nieko nerado.
Rokiškietės Jolitos Pretkutės Lietuvos miškuose nufotografuotos angys ir žalčiai
Rokiškietės Jolitos Pretkutės Lietuvos miškuose nufotografuotos angys ir žalčiai / Jolitos Pretkutės nuotr.

Su 15min susisiekęs Mindaugas pasakojo, kad automobilis „Volkswagen Touran“, iš Vokietijos gabentas tralu, Marijampolę pasiekė prieš kelias dienas.

„Jis yra nupirktas vairuotojų firmos ir parvežtas čia mums. Vokietijoje jis tiesiog aikštelėje stovėjo. Eilinė mašina ir tiek žinių“, – sakė jis.

Mindaugas aiškino, kad, kaip spėjo, gyvatė aptikta, kai apžiūrėti automobilio atėjo meistras. Atsisėdęs į mašiną, jis išgirdo šnypštimą.

„Sako: pradedu žiūrėti, kas ten darosi, žiūriu, kad ten tikrai šnypščia, ir gyvas daiktas. Dar pasikvietė vieną, sako: gal man vaidenasi? Bet, paaiškėjo, ne, nesivaidena, tikrai šnypščia. Tik tiek, kad mes jos negalime pamatyti“, – teigė marijampolietis.

Sako: gal man vaidenasi? Bet, paaiškėjo, ne, nesivaidena, tikrai šnypščia. Tik tiek, kad mes jos negalime pamatyti.

Mindaugas spėjo, kad gyvatė galėjo būti susirangiusi po vairuotojo sėdyne. Greičiausiai – ventiliacijos angose.

„Sakykime, kai saulė pašyla, čia, va, buvo graži diena, tai ji labai mielai ir pasireiškia. Matyt, dabar gal kiek atvėsta ir nurimsta. Bandėme visokiausių metodų – ir veidrodukų pasidaryti, kaip ten prie jos prieiti, nes pirštų kišti nesinori. Tai dabar jau paskutinis metodas – lempą padėjome, galbūt į šilumą sureaguos ir sugalvos pasirodyti“, – nurodė jis.

123RF.com nuotr./Gyvatė
123RF.com nuotr./Gyvatė

Mindaugas neabejojo, kad automobilyje įsitaisiusi būtent gyvatė.

„Taip šnypščianti – nežinau daugiau tokių gyvių, nesugalvoju. Žiogas taip nedarys“, – kalbėjo jis.

Skundžiasi netvarka

Į žurnalistus Mindaugas nusprendė kreiptis susidūręs, kaip pats sako, su netvarka dėl tokių gyvūnų sugavimo ir išvežimo.

Vyras pasakojo, kad pirmiausia kreipėsi į Bendrąjį pagalbos centrą, klausdamas, ką tokiu atveju daryti.

„112 sakė: atvejis įdomesnis, skambiname į aplinkosaugą. Aplinkosauga po kiek laiko perskambino su fraze: ai, tai jums vis dar rūpi ta gyvatė? Sakau: taip, ką man su ja daryti? Jie tada sakė skambinti į „Nuarą“ ir Zoologijos sodą“, – prisiminė Mindaugas.

Paskambinęs į Zoologijos sodą, jis teigė išgirdęs, kad jie niekuo padėti negali, nes esą niekas neduos pinigų darbuotojų kelionei iš Kauno į Marijampolę.

Kauno regiono gyvūnų globos namų „Nuaras“ telefono numeriu atsiliepęs vaikinas, pasak Mindaugo, labai noriai sureagavo į prašymą padėti.

„Bet kita problema. Sako: gerai, aš galiu, norėčiau, padėčiau, tačiau tada man reikia transporto, kaip nusigauti. Jis sakė, kad yra Vilniuje, darbinė mašina – Kaune. Sako: tai tada, kaip dabar čia viską išspręsti? Jis sakė, kad skambins į aplinkosaugą ir paprašys, kad jam išskirtų mašiną, transportą.

Paskui perskambino, sakė, kad kalbėjo su aplinkosauga. Aplinkosauga pasakė, kad pinigų nėra, nieko neduosime, mašinos neduosime“, – pasakojo automobilį, kuriame, kaip spėja, įsitaisiusi gyvatė, įsigijęs marijampolietis.

Jolitos Pretkutės nuotr. /Rokiškietės Jolitos Pretkutės Lietuvos miškuose nufotografuotos angys ir žalčiai
Jolitos Pretkutės nuotr. /Rokiškietės Jolitos Pretkutės Lietuvos miškuose nufotografuotos angys ir žalčiai

Mindaugas teigė, kad buvo pasakyta, jog jis pats turi apmokėti gyvatę sugauti ir išgabenti turinčio gamtosaugininko kelionės išlaidas.

„Bandome suprasti šitą sistemą, ką daryti. Dėl tos bendros netvarkos į jus kreipėmės. Palauksime dieną ir tada, jaučiu, reikės mokėti už degalus, kad atvažiuotų ir bandytų krapštyti. (...) Kaip išspręsti šitą dalyką? Susimokėk už tai, kad kažkas iš Vilniaus tarabanintųsi visą dieną traukiniais, autobusais, kad iš tavęs paimtų tą gyvatę. Tai kažkaip juokingai skamba iš tikrųjų“, – aiškino marijampolietis.

Susimokėk už tai, kad kažkas iš Vilniaus tarabanintųsi visą dieną traukiniais, autobusais, kad iš tavęs paimtų tą gyvatę. Tai kažkaip juokingai skamba iš tikrųjų.

Paklaustas, ar gyvenamojo namo kieme stovinčiame automobilyje galimai įsirangęs gyvis negali pats išlįsti laukan, Mindaugas svarstė, kad ne. Juolab kad lauke – šalta.

Pažadėjo padėti

15min Mindaugo nurodytu telefono numeriu susisiekė su Zoologijos sodo atstove. Ji patvirtino, kad marijampolietis pirmadienį kreipėsi į juos.

Tačiau, pasak jos, jie niekuo padėti negali, nes tai nėra Zoologijos sodo funkcija.

„Jis turi kreiptis į savo regiono aplinkos apsaugos departamentą ir jie turi organizuoti. Tai nėra gyvūnas, kuris priklausytų zoologijos sodui, ir mes negalime kištis į tokius dalykus“, – tvirtino ji.

Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Gintautas Česaitis taip pat aiškino, kad departamentas nesirūpina gyvūnų paėmimu.

Anot jo, marijampoliečiui reikėtų kreiptis į Kauno gyvūnų globos įstaigas.

Tačiau G.Česaitis pirmadienį per pietus sakė, kad galbūt Marijampolės gyvosios gamtos specialistai galėtų nuvažiuoti ir bandyti apžiūrėti gyvatę.

15min jam perdavė pono Mindaugo kontaktus.

Susisiekus su Kauno regiono gyvūnų globos namais „Nuaras“, jų atstovai nurodė prašymo padėti sugauti ir išgabenti gyvatę iš Marijampolės nesulaukę.

Tačiau patikino, kad jie pasirengę padėti Mindaugui ir vykti į Marijampolę. 15min ir jiems perdavė marijampoliečio kontaktus.

Pirmadienį po pietų 15min žurnalistei perskambinęs G.Česaitis informavo, kad į vietą nuvykę gamtosaugininkai apžiūrėję automobilį gyvatės nerado.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs