Teigiama, kad mokslininkai yra apskaičiavę ir terminus, kiek laiko lengvos, vidutinio sunkumo arba sunkios formos koronavirusu sergantys žmonės gali užkrėsti kitus. Į tai ir buvo atsižvelgta priimant pakeitimus dėl pacientų izoliacijos ir papildomo PGR tyrimo.
Į šių duomenų rinkimą ir tyimą įsitraukė šios organizacijos: Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC), JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Tyrimų duomenys rodo, kad sergantys lengvos arba vidutinio sunkumo formos COVID-19 liga yra užkrečiami ne ilgiau nei 10 dienų nuo ligos simptomų atsiradimo pradžios. Žmonės, kuriems pasireiškia sunki ligos forma arba kurie turi silpną imunitetą, gali užkrėsti kitus ne ilgiau nei 20 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios.
Tyrimais nebuvo nustatyta atvejų, kad kliniškai pasveikę pacientai, kurių nosiaryklės tepinėliuose dar aptinkamas virusas, užkrėstų kitus asmenis.
Atsižvelgdama į šių tyrimų duomenis, ECDC, CDC bei PSO rekomendacijas SAM atnaujino COVID-19 liga sergančių pacientų izoliacijos nutraukimo tvarką. Pasveikimui nustatyti nebereikia papildomo nosiaryklės ir ryklės tepinėlio ištyrimo PGR metodu.
Pagal atnaujintą tvarką lengva COVID-19 ligos forma sergantiems pacientams izoliacija gali būti nutraukta po 10 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios, jei pacientas nebekarščiuoja ne mažiau kaip 3 dienas, nevartodamas kūno temperatūrą mažinančių vaistų, ir susilpnėjo kiti koronaviruso simptomai.
Sunkia COVID-19 ligos forma sergantiems pacientams izoliaciją galima nutraukti po 20 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios, jei pacientui šio viruso simptomai susilpnėjo ir jis nebekarščiuoja ne mažiau kaip 3 dienas, nevartodamas kūno temperatūrą mažinančių vaistų
Pacientams, kuriems nustatytas besimptomis užsikrėtimas koronavirusu, izoliacija gali būti nutraukiama po 10 dienų nuo nosiaryklės ir ryklės tepinėlio, kurį ištyrus PGR metodu buvo aptiktas koronavirusas, paėmimo dienos.