2016 04 26 /12:51

Mokslo populiarinimo centro konkursą Kaunas patikės tarptautiniams ekspertams

Kauno Nemuno saloje iškilti turinčio mokslo populiarinimo centro „Mokslo sala“ architektūrinį konkursą rengti savivaldybė patikėjo tarptautinius konkursus rengiančiai Didžiosios Britanijos konsultacinei firmai „Malcolm Reading Consultants“.
Spaudos konferencijos akimirkos
Spaudos konferencijos akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Šių metų pradžioje paaiškėjo, kad Kaune bus statomas mokslo populiarinimo centras. Šiandien šiame projekte pradedame naują etapą – pradedame architektūrinį konkursą. (...) Nusprendėme neužsidaryti vien savo lietuviškoje smėlio dėžėje ir pasitelkėme partnerius, kurie yra žinomi visame pasaulyje ir kurie padės į šį projektą pritraukti garsiausius pasaulio architektus“, – antradienį vykusioje spaudos konferencijoje sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Spaudos konferencijos akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Spaudos konferencijos akimirkos

Tarptautinis konkursas bus anoniminis, jo pradžią planuojama paskelbti ankstyvą šių metų vasarą, jis tęsis iki vėlyvo rudens, vertinimas vyks rugsėjį ir spalį. Firmos konsultantai sukurs konkurso kriterijus ir patars dėl vertinimo komisijos pasirinkimo bei administruos konkurso eigą.

Savivaldybė tikisi, kad garsių partnerių pasitelkimas padės sulaukti architektų iš viso pasaulio susidomėjimo. Numatytas prizinis fondas sudaro 45 tūkst. eurų, jis bus skiriamas pirmosioms trims vietoms.

Dar 80 tūkst. eurų savivaldybė sumokės konsultantams už konsultavimą ir konkurso rengimą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Spaudos konferencijos akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Malcolm Reading Consultants“ projektų direktorius Davidas Hamiltonas

„Buvo renkamasi iš trijų tarptautinių bendrovių, bet rezultatais galime tik pasidžiaugti, dėl to, kad girdėjome ir iš užsienio architektų teigiamus atsiliepimus apie šia kompaniją“, – kalbėjo vicemeras Povilas Mačiulis.

„Šio konkurso tikslas visiems architektams sudaryti sąlygas dalyvauti: nuo geriausių ir labiausiai žinomų, iki pradedančių. Todėl konkursas yra visiškai sąžiningas ir skaidrus“, – sakė „Malcolm Reading Consultants“ projektų direktorius Davidas Hamiltonas.

Jo duomenimis, šios bendrovės rengiamuose konkursuose dalyvauja nuo 50 iki 100 dalyvių, o rekordinio 1,7 tūkst. dalyvių sulaukė jų organizuotas Guggenheimo muziejaus Helsinkyje konkursas.

„Malcolm Reading Consultants“ yra rengę tarptautinius architektūrinius konkursus įvairiems muziejams, universitetų pastatams, bibliotekoms, tarp jų – Guggenheimo muziejus Helsinkyje, Gamtos istorijos muziejus Londone, apdovanojimą pelnęs Didžiosios Britanijos paviljonas „Expo 2010“ Šanchajuje. Ši firma taip pat organizavo mokslo muziejaus ir šiuolaikinio meno muziejaus konkursus Rygoje.

Planuojama, kad mokslo populiarinimo centras Kaune pradės veikti 2018 metais. Interaktyviame mokslo ir technologijų centre lankytojai galėtų susipažinti su žmonijos atradimais, išradimais, mokslo ir technologijų naujovėmis, jame būtų pristatomos inovatyvios Lietuvos įmonės.

P.Mačiulio teigimu, šiuo metu baigiamas rengti projekto finansavimo projektas, vasaros pabaigoje Kauno miesto savivaldybė kartu su Švietimo ir mokslo ministerija steigs bendrą įstaigą, kuri bus projekto įgyvendintoja.

Projektui finansuoti norima pasitelkti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų