Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2004 m. birželio – lapkričio mėnesiais tvarkant buhalterinę apskaitą kaltinamosios sąmoningai pažeidė šią veiklą reglamentuojančius teisės aktus – nesaugojo ir nuslėpė dalį dokumentų, apskaitos registrų žurnale neteisėtai įregistravo fiktyvias ūkines operacijas (prekių ir paslaugų įsigijimą iš Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“) už beveik 39 tūkst. litų. Kaltinamajame akte konstatuojama, jog buvo neišsaugotos apskaitos registro sąskaitų žurnale registruotos PVM sąskaitos-faktūros, pagal kurias įmonė įsigijo prekių ir paslaugų už beveik 342 tūkst. litų, taip pat neišsaugotos PVM sąskaitos faktūros, pagrindžiančios 14 tūkst. litų sumą viršijančią pridėtinės vertės mokesčio atskaitą, praneša Vilniaus apygardos prokuratūra.
Kaltinimai direktorei A. B. ir vyriausiajai buhalterei V. L. pateikti ir dėl neteisėtai vykdytos medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo veiklos „Nemuno“ sanatorijoje (BK 202 str.). Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys rodo, kad kaltinamosios neturėjo atsakingos institucijos išduotos licencijos, suteikiančios teisę verstis sveikatos priežiūros veikla. Nustatyta, kad už suteiktas šio pobūdžio paslaugas UAB „Profsąjungų mokymo ir tyrimo institutas“ gavo per pusę milijono litų pajamų. Kaltinimas dėl neteisėto vertimosi ūkine veikla pareikštas ir juridiniam asmeniui – UAB „Profsąjungų mokymo ir tyrimo institutui“ (BK 202 str.).
Ikiteisminį tyrimą atliko Alytaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Druskininkų miesto (buv. Druskininkų m.) policijos pareigūnai. Tai pirmoji tokio pobūdžio byla Druskininkų miesto apylinkės prokuratūroje. Vilniaus apygardos prokuratūros Valdymo skyriaus duomenis, per 10 šių metų mėnesių teismui buvo perduotos 33 šios kategorijos baudžiamosios bylos, jose kaltinti – 38 asmenys, 30 ikiteisminių tyrimų buvo nutraukti.
Baudžiamasis įstatymas už šias nusikalstamas veikas numato laisvės atėmimo iki ketverių metų bausmę.