Apie naujos posistemės kūrimą pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vyriausioji specialistė Simona Gricienė.
„Tokie duomenys dabar nėra tvarkomi nacionaliniu mastu“, – Seimo Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitečio posėdyje praėjusią savaitę teigė ji.
E. sveikatos sistemos tvarkytojas Registrų centras sako, kad sistemoje bus talpinama visa motinos ir naujagimio sveikatos informacija.
„Tokiu būdu bus užtikrintas medicininių duomenų ir informacijos perdavimas ir prieinamumas visoms akušerijos paslaugas teikiančioms įstaigoms. Šiuo metu šie duomenys nėra tvarkomi nacionaliniu mastu, dalis duomenų su svarbia informacija apie pacientą, jo ligos istoriją vis dar yra popieriniai“, – BNS sakė Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus.
Pasak jo, įdiegus tokį modulį, bus sujungta daugiau negu 400 akušerijos paslaugų įstaigų.
„Visą informaciją, pavyzdžiui, apie nėštumo priežiūros planą, tyrimų rezultatus ir kitą svarbią informaciją galės matyti ne tik sveikatos priežiūros specialistais, bet ir pačios nėščiosios. Įvertinus šių duomenų jautrumą bus užtikrintas vieningas ne tik jų kaupimo ir tvarkymo, bet ir maksimalaus saugumo užtikrinimo standartas“, – aiškino jis.
7,4 mln. eurų vertės e. sveikatos sistemos modernizavimo ir 0,3 mln. eurų vertės naujos posistemės sukūrimo konkursas paskelbtas vasario pradžioje. Pasiūlymų laukiama iki kovo vidurio.
Registrų centras sako, kad visus darbus numatoma baigti 2023 metų trečiąjį ketvirtį.