Seimas antradienį po pateikimo vienabalsiai pritarė atitinkamoms Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko Rimanto Jono Dagio parengtoms Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisoms.
Nustatyti perpus trumpesnį terminą parlamentaras siūlo, kad būtų paskatintas gimstamumas.
Dabar įstatymas numato, kad nuo 2011 metų liepos kompensuojamasis uždarbis, pagal kurį nustatomas motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpų dydis, turės būti apskaičiuojamas pagal asmens draudžiamąsias pajamas per 24 kalendorinius mėnesius, buvusius iki nėštumo ir gimdymo, tėvystės arba vaiko priežiūros atostogų pradžios.
Galės pasirinkti, kiek laiko auginti vaiką
Nuo 2011 liepos tėvams, susilaukusiems vaikų, bus galima pasirinkti, kiek laiko jie norės auginti vaiką, gaudami paramą iš valstybės – dvejus ar vienus metus.
Jeigu šeima nutars išmokas rinktis dvejus metus, tada pirmaisiais vaiko auginimo metais išmoka sudarytų 70 proc. kompensuojamojo darbo užmokesčio, antraisiais – 40 proc., bet tuomet jau būtų neribojama vaiko priežiūros atostogų išėjusių tėvų galimybė dirbti – dėl papildomų pajamų nemažėtų motinystės ir tėvystės išmoka.
Tiems, kas nutars vaiką auginti tik metus, iš „Sodros“ bus mokama 100 proc. gauto atlyginimo pašalpa.
Dagys: dveji metai – per daug (papildyta 17.50 val.)
R.J.Dagys tvirtino, kad anksčiau nustatytas dvejų metų terminas – per ilgas ir kad „Sodra“ nekelia klausimo dėl piktnaudžiavo: „Dabar tų problemų nėra, kokios buvo.“
R.J. Dagys tvirtino, kad anksčiau nustatytas dvejų metų terminas – per ilgas ir kad „Sodra“ nekelia klausimo apie piktnaudžiavus: „Dabar tų problemų nėra, kokios buvo“. „Iš principo tas laikotarpis (dveji metai – BNS) padaro tokią situaciją, kad kokių nors papildomų laimėjimų mes nelaimime iš to, vienų metų laikotarpis, kaip rodė praktika, yra pakankamas“, – kalbėjo parlamentaras.
Visa pašalpa – ir dirbantiems pagal autorines sutartis
Visą motinystės (tėvystės) pašalpą dabar siūloma mokėti ir tais atvejais, kai motina iki vaiko priežiūros atostogų dirbo pagal autoriaus sutartį. Šiuo metu tėvams, auginantiems vaiką, gavus papildomų – mažesnių už pašalpą pajamų, mokamas pašalpos ir turėtų draudžiamųjų pajamų skirtumas.