Šis, tris metus truksiantis projektas, birželį startavo Štralzunde (Vokietija). Jį finansuoja Europos Sąjungos pietinės Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas „BalticMuseums 2.0“, kuriam skirta beveik 1 milijono eurų parama.
Šešetas jūrinėje srityje dirbančių projekto partnerių: Vokietijos okeanografijos muziejus, Gdynios akvariumas (Lenkija), Pasaulio vandenyno muziejus (Kaliningradas, Rusija) ir Lietuvos jūrų muziejus kartu su Štralzundo bei Štetino universitetais naujųjų technologijų pagalba kurs modernias lankytojų ir turistų informavimo bei komunikavimo su jais priemones.
Bendromis visų partnerių pastangomis įgyvendinsimas projektas bus naudingas kiekvienai jame dalyvaujančiai institucijai. Lietuvos jūrų muziejuje bus įdiegta audiogido paslauga bei tobulinama bilietų pardavimo internetu sistema. Bus sukurtas daugiakalbis interneto portalas turistams apie pietinę Baltijos pakrantę.
Pasak Jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, šis projektas muziejui yra itin aktualus, nes vasaros metu, kai ženkliai išauga lankytojų srautai, yra sunku kokybiškai juos aptarnauti.
„Modernios technologijos mūsų muziejų padarys lengviau pasiekiamą daugeliui lankytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių,“ – sako direktorė.