Tiesa, ir pati N.Venckienė nepatikslino, ar parlamente nutarė tiesiog apsilankyti, ar kažkokiu būdu mato galimybių dalyvauti spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.
Kol kas N.Venckienė buvo nurodoma prie partijos „Drąsos kelias“ steigėjų. Tiesa, ši politinė jėga pastaruoju metu nebuvo aktyvi. Kol kas partija „Drąsos kelias“ nėra registravusis dalyvauti Seimo rinkimuose.
Partija „Drąsos kelias“ susibūrė 2012-aisiais. Tuomet N.Venckienės vedama partija Seimo rinkimuose iškovojo 7 mandatus. Tačiau kadencijai vos įpusėjus N.Venckienė išvyko iš Lietuvos, o 2014 m. politikė apkaltos būdu neteko Seimo narės mandato.
Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad per apkaltą posto netekęs asmuo iki gyvos galvos negali eiti pareigų, kurioms reikalinga konstitucinė priesaika. Anot Teismo, norint pakeisti šią nuostatą, būtina taisyti Konstituciją.
Nors Strasbūro teismas 2011 metais konstatavo, kad dabartinis draudimas iki gyvos galvos dalyvauti Seimo rinkimuose iš prezidento pareigų atstatydintam Rolandui Paksui yra neproporcingas, Konstitucija iki šiol nėra pakeista.
Todėl N.Venckienė dalyvauti Seimo rinkimuose net ir norėdama negalėtų.
Šiuo metu N.Venckienė kaltinama padariusi keturias nusikalstamas veikas, iš kurių trys yra nesunkūs nusikaltimai, viena – baudžiamasis nusižengimas. Iki sulaikymo ji šešerius metus gyveno JAV, kur išvyko jau žinodama apie prieš ją pradėtą baudžiamąjį procesą. Tokiais savo veiksmais, teismo įsitikinimu, ji vengė šio baudžiamojo proceso.