Ar pasaulis taps saugesnis 2020-aisiais, ar Lietuvoje jausimės saugesni – esminiai klausimai, į kuriuos bus mėginama atsakyti analizuojant skirtingus įvykių scenarijus. Numatoma aptarti įvairius saugumo aspektus: informacinį, karinį, energetinį, ekologinį ir kitus, bet daugiausia dėmesio bus skiriama socialiniam saugumui, kuris apima atskirties, skurdo, emigracijos, imigracijos, demografijos, mirštamumo ir panašias problemas. Speciali tema, pastaruoju metu vėl atsidūrusi dėmesio centre ir neabejotinai būsianti aktuali kitais metais, – atminties politika, neatskiriama nuo identiteto problematikos ir suvokiama kaip bendrosios saugumo politikos dalis.
Konferencijos analitinę bazę sudaro daugiau kaip trys dešimtys įrašų, filmuotų nacionalinės bibliotekos TV studijoje, įvairios temos, svarbios suvokti artimiausią ir kiek tolimesnę perspektyvą analizuojamos pasitelkus įvairių sričių ekspertus. Juos kalbina Nacionalinės bibliotekos Vadovybės informacijos ir Informacijos analitikos skyrių darbuotojai. Pasitelkus šią analitinę medžiagą (greta vaizdo įrašų, kurių bendra trukmė – daugiau kaip keturiasdešimt valandų, dalyviams pateikti ir išrašyti tekstai), vyks konferencija-diskusija, kurios metu bus galima keistis nuomonėmis, įžvalgomis, požiūriais.
Būdama parlamentinė biblioteka, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka informaciniu aspektu ilgus metus dalyvauja valstybiniuose procesuose. Konferencijos „2020-ieji. Pasaulinės tendencijos ir nacionalinis saugumas" organizatoriai, Nacionalinės bibliotekos Vadovybės informacijos skyrius ir Informacijos analitikos skyrius, teikdami susistemintą informaciją Seimo komitetams, Seimo nariams, ministerijoms, kitiems valstybiniams bei nevalstybiniams subjektams, vykdo viešosios erdvės monitoringą, identifikuoja esmines temas, siužetus, galimus scenarijus, teikia audiovizualines ir informacijos analitikos paslaugas.