Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sako, kad kibernetinės apsaugos kokybę garantuos centre suderinti kariškių ir civilių pajėgumai.
„Kibernetinio saugumo centras svarbus tuo, kad jis apjungs visas pajėgas saugoti Lietuvos kibernetinę erdvę, apjungiant tiek kariškių, tiek civilių pajėgumus nedubliuojant vieni kitų. Aš manau, kad tokia sinergija išaugins kokybę“, – BNS sakė J.Olekas.
Jo teigimu, centre dar reikia įsigyti reikalingą įrangą, sukomplektuoti personalą, tačiau pilnai startavus jo veiklai „tikrai kibernetinė erdvė bus saugesnė“.
Centras analizuos kibernetinio saugumo aplinką, rengs reikalavimus viešojo sektoriaus informacinių išteklių ir ypatingos svarbos infrastruktūros kibernetiniam saugumui užtikrinti, kibernetinės gynybos bei grėsmių valdymo planus. Įstaiga taip pat koordinuos ir prižiūrės, kaip šias kibernetinės apsaugos priemones įgyvendina institucijų valdytojai, teiks jiems rekomendacijas bei tirs ir reaguos į kibernetinius incidentus.
Ši nauja institucija taip pat numato sukurti informacijos mainų platformą, kuri kibernetinio saugumo specialistams padės operatyviai keistis informacija apie kylančias grėsmes ir kibernetinius incidentus, koordinuoti veiksmus reaguojant į krizines situacijas.
Centrui tiriant kibernetinius incidentus bei kovoje su kibernetinėmis pagrindiniais partneriais bus Ryšių reguliavimo tarnyba, Policijos departamentas, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.
Centras taip pat planuoja aktyviai bendradarbiauti su NATO kibernetinio saugumo kompetencijos centru Estijoje ir kitomis tarptautinėmis kibernetinio saugumo organizacijomis.
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras suformuotas pertvarkius Ryšių ir informacinių sistemų tarnybą prie Krašto apsaugos ministerijos. Planuojama, kad šiemet jo veiklai reikės apie beveik milijono eurų (3,3 mln. litų). Didžioji šių lėšų dalis turėtų būti panaudota kibernetinio saugumo programinei ir kompiuterinei įrangai įsigyti. Centro veiklą planuojama palaipsniui plėsti.