Problemą nagrinėjusi Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupė nutarė kreiptis į Vyriausybę ir Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM), kad ši turėtų labiau kontroliuoti kraujo kokybę. Pasak darbo grupės narės konservatorės Agnės Bilotaitės, šiuo metu tokios kontrolės praktiškai nėra.
„Buvo gautas oficialus kreipimasis su tyrimo rezultatais, kad kraujas yra nekokybiškas, neatitinka SAM patvirtintų reikalavimų. Dėl to gali kilti grėsmė žmogaus sveikatai, be to, kraujo sunaudojama gerokai daugiau. Vietoj vienos pakuotės sunaudojamos dvi arba trys, ir taip neefektyviai naudojamos valstybės lėšos“, – trečiadienį žurnalistams sakė parlamentarė.
Ji pripažino, kad trečiadienį per posėdį išklausius visų suinteresuotų įstaigų atstovus, taip ir liko neaišku, ar pacientams pilamas kraujas yra kokybiškas, ar ne.
Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės gydytojos transfuziologės Emilijos Kazlauskienės teigimu, gydymo įstaigos laboratorijoje atlikus Nacionalinio kraujo centro patiektą kraują hemoglobino esą rasta dvigubai mažiau nei privaloma.
Nacionalinio kraujo centro konkurentas – Kraujo donorystės centras – dėl to buvo kreipęsis į Generalinę prokuratūrą, tačiau ši atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą.
Nacionalinis kraujo centras taip pat kaltintas per viešuosius konkursus siūlantis kraują tiekti beveik už perpus mažesnę kainą nei savikaina.
Nacionalinio kraujo centro atstovai teigia, kad visi jiems metami kaltinimai – nepagrįsti, o gydymo įstaigas pasiekia saugus ir kokybiškas kraujas.