Benamiai uostamiestyje greitu metu nakvos naujuose moduliniuose nameliuose. Žmonės juose galės pasinaudoti dušu, virtuvėje pasigaminti maisto, o skalbykloje išplauti ir savo drabužius.
„Nakvynės paslauga čia bus teikiama 51 asmeniui. Poreikis kinta atsižvelgiant į sezoniškumą. Vasarą klientų skaičius sumažėja iki 40-ies, o žiemos metu pakyla iki 60-ies“, - pasakojo nakvynės namų laikinoji direktorė Indra Joniuškienė.
Tiesa, kada patalpos bus paruoštos paslaugų teikimui, kol kas nežinia. Tarybos narys Kazys Bagdonas, apsilankęs administracijai skirtame namelyje, pastebėjo, kad nėra ventiliacijos angų. Paaiškėjo, kad čia numatytas natūralus vėdinimas - darbuotojams reikės atsidaryti langus.
Tačiau ventiliacija užkliuvo ne tik darbuotojams, bet ir nakvynės namų lankytojams skirtuose namuose. Tarybos nariai klausė, ar moduliai nepradės pelyti.
Statybą atlikusios bendrovės „Konsolė“ direktorius Povilas Mikašauskas teigė, kad patalpose, skirtose benamiams, yra ištraukiamoji ventiliacija. Tačiau dalis pastatą apžiūrėjusiųjų išreiškė nuomonę, kad tenka įvertinti, kokiems žmonėms šios patalpos skirtos. Esą privalu užtikrinti kur kas efektyvesnį vėdinimą.
Techninės priežiūros specialistas Evaldas Aukštuolis teigė, kad projektavimas atitinka sanitarines normas, jis buvo suderintas. Anot jo, klausimų dėl vėdinimo užsakovui anksčiau nekilo, todėl kelti šią problemą šiuo metu - jau per vėlu.
Tarybos narė Ligita Girskienė stebėjosi dušų patalpomis. Apžiūrint objektą paaiškėjo, kad nėra nuolydžio, kuriuo vanduo nubėgtų į subėgimo angas. Iš dušo buvo trumpam paleistas vanduo, kuris liko stovėti. Tad kilo klausimas, ar nameliuose bus užtikrinta higiena - baiminamasi ligų protrūkio.
E.Aukštuolis aiškino, kad šį trūkumą bus galima ištaisyti - tai numato įstatymai, pagal kuriuos pastatams suteikiama kelių metų garantija. Jis teisinosi, kad vėdinimo klausimą kėlė net kelis kartus, tačiau niekas į tai nereagavo. Tad gali būti, kad projektui prireiks ir daugiau lėšų.