„Negaliu patikėti, kad jau esu namie. Sibire buvome atskirti nuo civilizacijos, keliavome per kaimus, kuriuose ryšys su išoriniu pasauliu labai menkas, o laikas atrodo sustojęs prieš gerą dvidešimtmetį“, – išlipęs iš kiek daugiau nei pusvalandį vėlavusio traukinio sakė projekto koordinatorius ir dalyvis Arnas Marcinkus.
Pasak jo, spėti į traukinį, vežantį namo į Lietuvą buvo didelis išbandymas: „Mūsų lėktuvas iš Krasnojarsko į Maskvą vėlavo kiek daugiau nei 7 valandas“. Į Maskvos geležinkelio stotį jaunuolių grupė atvyko prieš pat pajudant traukiniui į Lietuvą.
Jaunimo grupė šią vasarą tvarkė lietuvių tremtinių kapavietes Irkutsko regione. Pasak ekspedicijos vadovo Gintauto Aleknos, jaunuoliai sutvarkė beveik 10 kapaviečių. Dvi iš jų buvo iki šiol nežinomos ir nepažymėtos žemėlapiuose. Jas misijos dalyviai rado remdamiesi Sibire gyvenančių lietuvių pasakojimais.
Šiandien rengtoje spaudos konferencijoje Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Šarūnas Frolenko sakė, kad jauni žmonės įdėjo didelį indėlį į tai, kad nykstantis lietuvių kultūrinis paveldas Sibire būtų išsaugotas.
Projekto „Misija Sibiras‘08“ dalyviams grįžus iš Sibiro, baigėsi vienas projekto etapų. Antrasis prasidės po kelių savaičių, kai dalyviai pailsės, peržiūrės savo dienoraščius bei fotografijas. Jie susitiks su jaunais žmonėmis mokyklose, kultūros centruose, pasakos apie gyvąją tautos istoriją, išlikusią Sibire. Visi dienoraščiai, fotografijų galerija ir susitikimų tvarkaraštis bus nuolat atnaujinami projekto puslapyje www.misijasibiras.lt.