„Tai, žinoma, yra demokratinio proceso rezultatas, tačiau diplomatiniuose sluoksniuose šis sprendimas nebus gerai priimtas. Lietuva rizikuoja atsidurti blogiukų sąraše“, – 15min sakė Vakarų diplomatas, kalbėjęs anonimiškai, kad galėtų atvirai pateikti savo vertinimą.
Vakarų ambasados, ypač svarbiausi Lietuvai sąjungininkai JAV ir Vokietija, pastarąjį pusmetį atidžiai stebėjo R.Žemaitaitį.
Kampanijos metu nuo viešų komentarų apie Lietuvos politikus diplomatai susilaikė, kad nebūtų apkaltinti kišimusi į vidaus politiką ir neduotų jam papildomų kozirių.
Socialdemokratų ir Sauliaus Skvernelio šią savaitę paskelbtas sprendimas susidėti su R.Žemaitaičiu daugelį pribloškė.
Lietuvos sąjungininkai manė – o kai kurie ir buvo pakartotinai patikinti, kad Konstitucinio Teismo sprendimas ir iškelta baudžiamoji byla dėl neapykantos žydams kurstymo jį eliminuos iš valdžios, juolab kad daugumą galima sudaryti ir be jo.
Įvyko kitaip – R.Žemaitaitis pakviestas į koaliciją.
JAV ir Vokietijos parlamento nariai savaitgalį pasmerkė valdžios dėlionę, o R.Žemaitaitis atsidūrė tarptautinės žiniasklaidos dėmesio centre. Ambasados su vyriausybėmis dabar tariasi dėl reakcijos.
15min savaitgalį bendravo su keliolika politinių proceso dalyvių ir stebėtojų – Lietuvos ir užsienio šalių politikų, diplomatų ir analitikų, kad atskleistų paveikslą, kaip naujoji valdžia atsidūrė šioje situacijoje ir ko galima tikėtis toliau.