Už naujos redakcijos įstatymą balsavo 86 Seimo nariai, susilaikė šeši parlamentarai. Numatyta, kad jis įsigalios nuo kitų metų sausio.
„Skirtingai nuo dabartinio teisinio reguliavimo, pagal naują tvarką reikės deklaruoti tik tuos sandorius, kurie galės būti susiję su deklaruojančio asmens privačiu interesu“, – sakė pataisas pristačiusi Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto vadovė „valstietė“ Guoda Burokienė.
Pagal dabartinę įstatymo redakciją, deklaruojantis asmuo privalo pateikti informaciją apie sandorius, jei jų vertė didesnė negu 3 tūkst. eurų, taip pat gautas didesnės nei 150 eurų vertės dovanas, kitus duomenis.
Naujasis įstatymas nustato, kad asmuo turi teikti ne visus duomenis, o „nurodyti privačius interesus, atsiradusius dėl jo, sutuoktinio, sugyventinio, partnerio ryšių sudarius sandorį, kurio vertė didesnė negu 3 tūkst. eurų“.
Naujos redakcijos VTEK įstatymu taip pat pakeista komisijos sudarymo tvarka, reikalavimai nariams. Komisijos nariais galės būti tik teisės ar viešojo administravimo srities magistro laipsnį (šiuo metu pakanka bet kurios srities magistro laipsnio), ne mažesnę kaip trejų metų darbo viešajame sektoriuje patirtį (dabar reikia penkerių metų darbo stažo, nebūtinai viešajame sektoriuje) turintys asmenys.
Vieną iš dviejų dabartinių Lietuvos teisininkų draugijos teikiamų narių komisijoje keis Nacionalinės nevyriausybinių organizacijų tarybos deleguojamas atstovas. Prezidentas, Seimo pirmininkas ir ministras pirmininkas, kaip ir šiuo metu, teiks po vieną kandidatą į VTEK narius.
Naujasis įstatymas taip pat detaliau apibrėžia procedūrą dėl naujų narių delegavimo komisijoje atsilaisvinus vietai. Naujas kandidatas turės būti teikiamas per mėnesį, o jo nesulaukęs Seimo pirmininkas kreiptųsi į visas deleguojančias institucijas ir pasiūlytų pateikti po vieną kandidatą, iš kurių Seimas rinktųsi vieną.