Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 12 26

Naująja pacientų registracijos sistema kol kas naudojasi penktadalis gydymo įstaigų

Prie naujosios išankstinės pacientų registracijos sistemos (IPR IS) prisijungė kiek daugiau nei penktadalis tą padaryti turinčių šalies gydymo įstaigų.
Santaros klinikos
Santaros klinikos / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Registrų centro (RC) duomenimis, iki gruodžio vidurio šia su e.sveikata susieta sistema naudojosi 191 įstaiga. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teigia, kad tą iš viso turėtų būti padariusios apie 800 gydymo įstaigų, tačiau procesą apsunkino koronaviruso pandemija.

„Buvo planuota, kad metų pabaigoje turi būti prisijungusios visos sveikatos priežiūros įstaigos, (...) tačiau paslaugų teikimo pakeitimai, susiję su COVID-19 infekcijos valdymu – pacientų srautų valdymas, išaugęs nuotolinių konsultacijų skaičius – pakoregavo sveikatos priežiūros įstaigų planus pilna apimtimi prisijungti prie sistemos“, – BNS sakė ministerijos atstovas Julijanas Gališanskis.

Anksčiau planuota, kad sveikatos priežiūros įstaigos prie sistemos prisijungs iki šių metų pradžios, tačiau Diagnostikos ir gydymo įstaigų asociacijos prezidentė Daiva Kazlauskienė tuomet BNS teigė, kad to nepavyksta padaryti, nes susiduriama su keblumais į vieningą sistemą integruojant vidines įstaigų sistemas.

Anot jos, dabar šių kliūčių nebeliko, tačiau procesus apsunkina koronaviruso sukelta pandemija.

„Visa mūsų energija yra nukreipta į covidą, kaip išgyventi, kažkokių kitų priežasčių aš nematau. Įstaigos tikrai pajudės, susitvarkys pasibaigus karantinui, koronavirusui. Nuomonės mūsų neišsiskiria, kad tos sistemos reikia, bet dabar dėl darbuotojų trūkumo, ligų, perorganizuojamo darbo viskas yra sustoję“, – aiškino ji.

Kaip BNS sakė Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus, tarp prie sistemos prisijungusių įstaigų yra Klaipėdos universitetinė ligoninė, Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Lazdynų poliklinika, Naujininkų poliklinika, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninė. Šį mėnesį jų gretas papildė ir viena didžiausių šalyje gydymo įstaigų Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos.

Be prie sistemos prisijungusių gydymo įstaigų RC yra sudaręs sutartis su dar beveik 200 įstaigų.

„Vis dėlto, sutarties pasirašymas neįpareigoja įstaigų nedelsiant pradėti naudotis sistema, tai jos padaryti gali, kada pačios bus tam pasiruošusios, t. y. atlikusios reikalingus savo turimų sistemų pritaikymo darbus“, – aiškino M. Samkus.

„Registrų centras aktyviai bendradarbiauja tiek su sveikatos priežiūros įstaigomis, tiek su jų sistemas prižiūrinčiais paslaugų teikėjais, konsultuoja juos visais integracijų klausimais, padeda taisyti pastebėtas klaidas, teikia kitą reikalingą pagalbą“, – pridūrė jis.

Anot Sveikatos apsaugos ministerijos, jei sveikatos priežiūros įstaigos prie sistemos neprisijungs, „kontroliuojančios institucijos gali imtis poveikio priemonių“, tačiau kokių – kol kas nėra numatyta.

Šiuo metu vis dar veikia senasis pacientų registracijos portalas sergu.lt, tačiau planuojama, kad kitų metų pradžioje jo nebeliks, o pacientai registruosis per naująją sistemą.

Registrų centro teigimu, šiuo metu joje galima rezervuoti vizito laiką pas daugiau kaip 1,6 tūkst. gydytojų specialistų ir daugiau kaip 400 šeimos gydytojų.

Sveikatos apsaugos ministerija nurodo, kad nauja išankstinė pacientų registracijos sistema turėtų užtikrinti duomenų saugumą bei mažinti eiles pas gydytojus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai
Reklama
Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?
Reklama
Advento kalendoriai – nuo paprastos tradicijos iki prabangos segmento
Reklama
Kaip išvengti peršalimo komplikacijos – sinusito