Greitį mažina „ne ten pataikę“ pacientai
Pasak Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos vadovo dr. Kęstučio Stašaičio, birželį Kauno klinikų Skubios pagalbos skyriui persikėlus į naujas patalpas kasdienis pacientų srautas iš tiesų padidėjo.
„Imamės visų reikiamų priemonių, kad darbas naujajame centre vyktų kuo efektyviau.
Piko valandomis skyriuje dirba trys registratoriai, įsteigtas papildomas slaugytojo ir paramediko postas, tuo metu dirba daugiau gydytojų.
Tačiau kiek bedirbtų personalo, reikia suprasti ir tai, kad potencialus pacientų, kuriems reikia skubios pagalbos, skaičius yra sunkiai prognozuojamas.
Pasitaiko, kad į skyrių vienu metu keliais greitosios pagalbos automobiliais atgabenami 4–5 ar dar daugiau kritinės būklės pacientų, kuriuos privalome gelbėti nedelsdami ir tyrimai jiems turi būti atlikti nieko nelaukiant. Todėl kitiems pacientams tyrimų ir konsultacijų tenka luktelėti ilgėliau“, – kalbėjo medikas.
Pasak K.Stašaičio, pavyzdžiui, Kaune įvykus avarijai, į kurią pateko troleibusas, į Kauno klinikas greitosios medicinos pagalbos automobiliais vienu metu buvo pristatyta 12 nukentėjusių asmenų. „Tokie ir panašūs atvejai yra mūsų kasdienybė“, – teigė Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos vadovas.
Kai kurie pacientai, net ir nesant būtinosios pagalbos poreikio, atvažiuoja būtent į mūsų skyrių. Tokiems siūlome kreiptis į savo šeimos gydytoją arba mokėti už paslaugas, teikiamas mūsų centre.
Pašnekovas pabrėžė, kad pasitaiko atvejų, jog į Klinikas kreipiasi pacientai, kuriems pagalbą galėtų suteikti kitų gydymo įstaigų medikai.
„Be pačių gyventojų geranoriškumo ir sąmoningumo pasiekti visus tenkinantį aptarnavimo greitį nepavyks.
Neretai žmonės, patys to nežinodami arba tikslingai stengdamiesi patekti būtent į Kauno klinikas, atvyksta dėl problemų, kurias puikiausiai išspręsti galėtų juos gydantis šeimos gydytojas arba bet kuris iš likusiųjų trijų priėmimo skyrių Kauno mieste.
Tokie pacientai, atvykdami į Kauno klinikas, kurių paskirtis yra teikti sveikatos priežiūros paslaugas sunkiausiems miesto ligoniams, paralyžiuoja skyriaus darbą, dėl to labai nukenčia bendra visų pacientų aptarnavimo trukmė“, – nurodė gydytojas.
Pašnekovas užtikrino, kad Traumų ir skubios pagalbos centras dirba pagal numatytą tvarką – skyriaus darbą reglamentuoja 2004 m. balandžio 8 d. Sveikatos apsaugos ministerijos ministro įsakymas Nr. V-208 ir šio įsakymo pakeitimai.
Juose nurodoma, kad pirmiausia pagalba suteikiama pacientams, kuriems yra gyvybei grėsmingos ir potencialiai ūmios mirtinos būklės (I ir II sunkumo kategorija).
„Raginčiau gyventojus ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojus turėti tai omenyje, nes dėl lengvų traumų ar stabilios būklės į skyrių atvykusiems pacientams (III ir IV sunkumo kategorija) apžiūros gali tekti palaukti ir 30 min. ar 1 val., kol būtinoji pagalba pirmiau bus suteikta kritinės būklės pacientams“, – sakė K.Stašaitis.