Seimui antradienį nesutarus, kad parlamentas galėtų dirbti nuotoliniu būdu, parlamento valdybos nariai nutarė atsiklausti Sveikatos reikalų komiteto, kaip geriau dėlioti posėdžių grafiką.
Seimo kanceliarija yra paskelbusi, kad COVID-19 nustatytas dviem Seimo narių padėjėjams.
„Valstietė“ Agnė Širinskienė netruko pasiskaičiuoti, kad nors užsikrėtusiųjų nesutiko, tačiau buvo tuose pačiuose koridoriuose, važiavo tuo pačiu liftu, kaip ir susirgę Seimo darbuotojai.
Todėl ji pasiūlė Seimui laikytis karantino terminų ir Seimo posėdžius rengti ne dažniau nei kas dvi savaites.
„Dėl Seimo plenarinių prosėdžių, tai, kolegos, turime pripažinti, kad infekcija yra tarp mūsų. (...) Galvojant apie Seimo posėdžius ir atsargumą, kuris reikalingas, gal reikėtų galvoti apie Seimo plenarinius posėdžius kas dvi savaites, išlaikant tą karantino laikotarpį“, – siūlė ji.
Pasak A.Širinskienės, reikia nepamiršti, kad įmanoma situacija, kai reikės priimti įstatymus, o nebus kam to daryti.
Galiausiai valdančiųjų balsais nuspręsta pateikti formuluotę, kad posėdžiai turėtų vykti kas keturiolika dienų, ir jokiu būdu ne dažniau kaip kartą į savaitę.
Tam kategoriškai nepritarė opozicija. Konservatorius Antanas Matulas tikino, kad parlamentas turi dirbti, kaip priklauso. Visą laiką.
Aušrinė Armonaitė pareiškė, kad išvis ne komitetas turėtų teikti tokias rekomendacijas, o ekspertai.
Po sprendimo A.Širinskienė pareikalavo pertraukos, kad būtų galima dezinfekuoti patalpas. Tuomet konservatorė Irena Degutienė pareiškė, kad kolegė turėjo pati „tinkamai apsirengti“ – dėvėti respiratorių ir pirštines, o ne tik medicininę kaukę.
Parlamentarai antradienį atmetė Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio siūlytas Seimo statuto pataisas, kurios būtų leidusios parlamentui posėdžiauti nuotoliniu būdu.