Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2008 12 18

Naujininkuose – kaimynų kova

Naujininkų Konduktorių gatvės vieno daugiabučio gyventojai nebesuranda priemonių, kaip kovoti su šiukšlėse paskendusia kaimyne, kuri puldinėja gyventojus ir atsisako bendrauti su socialiniais darbuotojais. Nei policija, nei socialinės tarnybos ar savivaldybė nebežino, ko griebtis.
Šiukšlėmis aptekusios kaimynės Irenos būsto būklė neramina viso aukšto gyventojus.
Šiukšlėmis aptekusios kaimynės Irenos būsto būklė verčia nerimauti viso aukšto gyventojus. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Į „15min“ kreipėsi Naujininkų gyventoja Audronė, kuri pasakojo, kad nebežino, ko griebtis, nes „nuovoką praradusios senutės kaimynystė darosi nebepakeliama“.

„Buvo atvažiavusi policija, socialiniai darbuotojai, tačiau tik viską apžiūrėjo, patraukė pečiais ir išvyko. Ši senutė Irena gyvena viena, nešasi į savo butą šiukšles, benames kates, visame aukšte sklinda klaikus kvapas. Baisu, kad neužsiveistų pelės ar blusos, ar kad nekiltų koks gaisras. Be to, ji naktimis skambinėja į butus, kaltina kaimynus vagystėmis, o neseniai įkando man į pirštą: jai pasirodė, kad rakinu savo namų duris jos raktais, ir užpuolė“, – pasakojo Audronė.

Su Irena pabendrauti „15min“ nepavyko – pareiškusi, kad kaimynė Audronė ją sumušė, netrukus atvyks gydytojai ir „viską sutvarkys“, senutė užtrenkė buto duris ir į kalbas nebesileido.

Ilga procedūra

Pasak savivaldybės atstovų, tokiais atvejais gyventojams padėti sudėtinga.

„Jei namo gyventojai skundžiasi, jog iš kažkurio buto sklinda nemalonus kvapas, triukšmas, yra parazitų, pirmiausia reikėtų kreiptis į municipalinius tvarkdarius arba Socialinės paramos centrą. Jei paaiškėtų, kad žmogus kenkia piktybiškai, tuomet tai policijos reikalas, o jei yra problemų su psichikos sveikata – kreipiamasi į medikus“, – sakė savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotojas Vaidotas Ilgius.

Policijos teigimu, jei žmogus yra veiksnus, už atliekų kaupimą savo bute jam gali grėsti administracinė bauda.

„Savivaldos institucijų įgalioti pareigūnai turi teisę kreiptis į teismą, kad jo sprendimu būtų apribota nusižengusio asmens nuosavybės teisė, leista prievarta patekti į gyvenamąsias patalpas ir imtis būtinų priemonių bei veiksmų, siekiant pašalinti tose patalpose kaupiamas atliekas“, – sakė Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus vyresnysis specialistas-komisaras inspektorius Gintaras Mažintas.

Žada pagalbą

Pasak savivaldybės Pagalbos psichikos negalią turintiems asmenims tarnybos vedėjos Kristinos Ankėnaitės – Balčiūnienės, jei įtariama, kad žmogus turi psichikos problemų, tokiais atvejais reikia ieškoti žmogaus giminaičių.

„Jei su giminaičiais susisiekti nepavyksta, mėginame siūlyti žmogui socialines paslaugas. Tačiau jei jis atsisako, mes nieko negalime padaryti“, – teigė K.A.Balčiūnienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos